Пустив до хати квартиранта — плати податок

Март 01 08:34 2012

Після татової смерті у мене стоїть порожньою успадкована від нього квартира. Хотілося б хоч квартплату собі повернути, та квартирантів пускати боюсь. Кажуть, що все отримане від них доведеться віддати на податки. Чи не могли б ви розказати, скільки забирають податківці з такого виду доходів?

Світлана Пастушок

Це запитання ми адресували до міської податкової інспекції і ось яке роз’яснення отримали: «Доходи від надання в оренду нерухомого майна фізичною особою юридичній особі чи фізичній особі – підприємцю оподатковується податковим агентом (орендарем) під час їх виплати за його рахунок за ставкою 15%. А в тому разі, якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, – за ставкою податку 17% суми перевищення.

Якщо доходи отримані не від податкових агентів (фізичних осіб), такому платникові необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи в термін до 1 травня 2012 року за отримані доходи 2011 року та сплатити податок на доходи фізичних осіб за звітний період до 1 серпня 2012 року, якщо протягом року такий податок не сплачувався».

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.