Пластикова пляшка шкідлива для здоров’я,

Март 01 09:07 2012

якщо з одноразової її зробити багаторазовою

Ще якихось десять-п’ятнадцять років тому одноразовий посуд і різноманітні харчові упаковки були рідкістю. Сьогодні ж наш побут тяжко уявити без пластикового посуду. Чи безпечний він для здоров’я людини, нам розповіли в міській СЕС.

Пластиковий посуд виготовляють із полімерів. Перш ніж запустити їх у масове виробництво, учені в спеціальних лабораторіях не один рік вивчали властивості полімерів та їх вплив на людину. Вердиктом стало рішення дозволити використовувати цей матеріал для виготовлення одноразового посуду, якщо під час виробництва дотримано всі технологічні правила. Тільки в такому разі й за умови правильного користування вироби з полі­мерних матеріалів не завдають шкоди здоров’ю.

– Втім, пам’ятайте, що одноразовий посуд тому й назвали так, що його слід використовувати лише раз. Наприклад, не варто тримати у пластиковій пляшці, в якій була газована вода, молоко. Адже висока температура повітря, тривалий контакт із харчовими продуктами, ультрафіолетові промені і кисень сприяють «старінню» полімерних матеріалів. Як результат, вони починають виділяти шкідливі для організму людини речовини, які переходять у харчові продукти, що зберігаються в такій тарі. Тобто молоко стає токсичним і небезпечним для людини, – пояснює завідувачка відділення гігієни харчування міської СЕС Надія Стичишина. – Учені провели серію експериментів на тваринах, у результаті яких з’ясували, що деякі токсичні сполуки, які виділяються з полімерів, потрапляючи в організм, можуть стати причиною злоякіс­них пухлин і навіть природженої потворності (якщо опиняються в організмі вагітної).

Відповідно до п. 5.7. «Ветеринарно-санітарних правил для ринків» молоко, масло, сметана, сир повинні доставлятися для продажу в чистому посуді (скляному, глиняному, глазурованому, алюмінієвому, ема­льованому). Нерідко реєструються випадки, коли використовуються ПЕТ-пляшки, які придбали у людей, що зібрали їх на сміттєзвалищах, у лісосмугах, біля торгівельних точок тощо. Тож купуючи молоко в ПЕТ-пляшках, задумайтеся, який продукт і якої якості вам реалізують.

Марина ФУРС

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.