Олександр Чубай: Непросто, зате результативно

Март 01 08:27 2012

Про підсумки першого року депутатства і плани розмірковував у розмові з нашим кореспондентом депутат Рівнеради шостого скликання, голова регламентної комісії Олександр Чубай.

– Пане Олександре, позаду перший рік депутатства у міській раді. Ви стали депутатом-мажоритарником від округу №23. Поділіться враженнями, як працювалося в раді на початках?

– Стати депутатом було непросто, адже мешканці округу вибирали серед
22 кандидатів. Підтримка міського голови була досить вагомою. Приємно, що я став єдиним мажоритарником, який пройшов від партії, яку очолював мер.
І це також багато про що говорить!

Скажу відверто: минулий рік був досить непростим. Після обрання до ради мені запропонували очолити постійну депутатську комісію з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, розвитку місцевого самоврядування. Я погодився. Тож хоч я і юрист з багаторічним досвідом роботи, але довелося освоювати нове поле діяльності, здобувати нові знання. Зрозуміло, що депутатство – це не лише участь у сесіях, а й активна робота в міжсесійний період: прийоми громадян, підготовка звернень, спілкування з колегами і чиновниками, відстоювання інтересів моїх виборців.

Навантаження збільшувалося і за рахунок фахового росту: торік готувався до іспиту на здобуття квалі­фікації нотаріуса. Але все склалося так, як написано в Біблії: «Готуй коня на день бою, але перемога від Господа». Іспит здано, а за виконання обов’язків депутата і голови постійної комісії міський голова нагородив мене подякою за сумлінну працю на благо територіальної громади міста Рівного. Також вдалося чимало зробити й в окрузі, де мене обрали, хоча зроблено не все, бо потреб набагато більше.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про те, що вже зроблено.

– Найбільшими проблемами були і залишаються комунальні. Тож найбільше уваги приділяю вирішенню питань саме в цій сфері, у якій вибираю найболючіші точки. Вдалося частково відновити освітлення в де­кількох дворах, а також зрізати майже 80 аварійних і провести санітарну очистку кількох десятків старих дерев. Упродовж року відремонтували під’їзд №1 в будинку, що на вул. Гагаріна, 57, який до цього був чи не в найгіршому стані – грибок пошкодив там стіни аж до третього поверху, а також заасфальтувати найгірший в окрузі двір – на вулиці Гагаріна, 77. Дещо зробили й для малечі. За минулий рік встановили дитячі майданчики у трьох дворах на вулицях Гагаріна і Князя Романа, де дітям просто ніде було гратися. Дали надію на добрі зміни юним спортсменам округу, оскільки вдалося добитися, щоб кілька спортивних майданчиків, на яких вони займаються спортом, були включені в цьогорічну міську програму ремонту спортмайданчиків.

Непросто було вирішити питання незаконного проїзду по газону біля будинку 4-а на вулиці Черняка. Його скільки разів перекривали, стільки й від­новлювали. Тут довелося проявити наполегливість у захисті прав старших людей, адже цей незаконний проїзд несе загрозу для життя мешканців будинку. В результаті його все ж перекрили. Цього ми добилися спільними зусиллями разом з мешканцями.

– Знаємо, що ви активно опікуєтеся інтересами молоді з вашого округу, розкажіть про це, будь ласка.

– Дійсно, ще до виборів мною була запропонована програма «Молоді переможці». В її рамках я сприяв проведенню турніру для молоді району з міні-футболу на штучному полі СДЮШ-4. Організовував і координував благодійний спортивний наметовий табір для хлопців району в липні-серпні. Це був табір «без шкідливих звичок». Сім днів ми з однодумцями та молоддю району таборувалися за межами міста, на природі. Учасники не лише змагалися в різних видах спорту: футболі, волейболі, богатирських іграх, тенісі, а й відчули себе єдиною командою. Це нас по-справжньому об’єднало. Ми разом харчувалися, змагалися, тривалий час «боролися» з грозою, перемагали. Це був особливий час за весь минулий рік. Багато хлопців уперше були в такому таборі. Враження залишилися на все життя!

До програми долучився кіноцентр «Ера». Його керівництво з розумінням поставилося до бажань малозабезпечених дітей і допомогло організувати благодійний перегляд кінофільму, на якому побувало 200 дітей і молодих людей.

Моє бажання не тільки допомагати, але і вчити молодь допомагати нужденним. Так, напередодні нового року разом із учнями ЗОШ №13 ми організували акцію «Подаруй надію». Разом зі школярами вдалося назбирати понад 80 подарунків для малозабезпечених дітей, у тому числі дітей-сиріт.

Крім того, торік я органі­зував конкурс «Мій вклад у наш двір!». Переможцем стала група молоді, яка в дворі будинку на вулиці Князя Романа, 13 відремонтувала майданчик (очистила від бетонних залишків, пофарбувала, встановила пісочницю, розрівняла і засипала волейбольне поле піском, встановила гойдалки тощо). Нагородою за цю ініціативу став дитячий майданчик, який встановили в суміжному дворі (Князя Романа, 15).

– Поділіться вашими новими планами.

– Задумів та ідей чимало, так само як і нагальних потреб мешканців мого округу. Насамперед добиватимуся встановлення дворового і вуличного освітлення на вулиці Черняка (від вулиці Гагаріна до вулиці Шухевича, з боку житлових будинків). Необхідно подбати й про ремонт дворової каналізації у дворі будинку 49 на вулиці Гагаріна (біля під’їзду №5); капітальний ремонт внутрішньобудинкової системи водопостачання в будинку 15, що на вулиці Князя Романа; а також про капітальний ремонт водозливного обладнан­-
ня в будинках на Гагаріна, 57 тощо. Сподіваюся, що вдасться продовжити програму встановлення дитячих майданчиків. Їх потребують мешканці будинків, що на вули­цях Черняка, 16, Гагаріна, 55, Олеко Дундича, 6 і 20.

Зважаючи на позитивний досвід попереднього року, планую продовжити традицію організації молодіжних таборів та проведення спортивних вечорів.

Планів багато, думаю поступово їх реалізову­вати.

– І ми сподіваємося, що все задумане вдасться здійснити. Дякую за розмову.

Спілкувалася Надія АНДРІЄВСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.