На Грабнику розбився промисловий альпініст

Март 01 08:55 2012

Промислового альпініста, за життя якого два тижні боролися рівненські медики, поховали у неділю.

27-річний підприємець із села Олександрія Рівненського району визвався допомогти комунальникам розв’язати проблему, що не вирішувалася десятиліттями. Йдеться про знесення аварійних дерев на території кладовища «Грабник». Столітні тополі, граби та ясени витягнулися там майже на висоту куполів Покровського собору і створювали реальну за­грозу. Але без великогабаритних підйомних кранів, які зі зрозумілих причин не можуть заїхати сюди, зрізати дерева не брався ніхто.

Напередодні трагедії чоловік повідомив, що має величезний досвід у цій справі, що в столиці йому доводилося працювати над знесенням кількасот дерев в умовах щільної міської забудови. Також він мав повний комплект спорядження, необхідний для проведення висотних робіт.

Аби довести свою вправ­ність, підприємець вирішив показати, як він може на висоті розпиляти дерево і частинами спустити на землю гілки та стовбур. Та на біду на очах у кількох людей чоловік зірвався з висоти.

Що стало причиною падіння, наразі говорити передчасно. Аби достовірно з’ясувати всі обставини нещасного випадку, в міській прокуратурі та в обласному управлінні Держгір­промнагляду створили спеці­альні комісії. За розповідями свідків трагедії, чоловік, будучи на верхівці дерева, намагався перечепити карабін страховочного каната.

– Обставини та причини нещасного випадку комісія, звісно, з’ясує, – розповів нам т. в. о. начальника обласного управлін­ня Держгірпромнагляду Іван Онищук. – Також мусимо встановити коло осіб, причетних до фатального порушення норм охорони праці. Наші фахівці додатково обстежать місце події, опитають усіх очевидців, визначать, чи не могли стати чинниками трагедії метеорологічні умови (пориви вітру, сильний мороз тощо). Усе це допоможе визначити відповідність ходу робіт нормам законодавства.

Редакції стало відомо, що досвідчений верхолаз раніше, працюючи в столиці, вже падав з висоти. Тоді власною бензопилою він через необережність перерізав страховочний канат…

Професія промислового альпініста вкрай небезпечна. Як і в саперів, їхні помилки за ціною дорівнюють життю. За другу таку помилку чоловік життям і заплатив.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

2 комментария

 1. Март 03, 20:48 #1 ***

  Шановний Сергій!
  Перед тим, як друкувати статтю, ви перевіряли дані? Чому не проконсультувалися з рідними загиблого?
  По-перше, загиблий не зірвався з висоти, перечіпляючи карабін. По-друге, за декілька місяців до цього, він не падав з висоти, як написано у вашій лже-статті.
  По-третє, що означає «аби довести свою вправність…»!? Це ще раз доводить вашу некомпетентність, як журналіста! Саме за такою технікою (по частинах) такі складні дерева і зрізаються!
  Хлопець дійсно мав досвід, але не розумію ні я, ні рідні, хто вам дав право писати про це із сарказмом!?
  Замість подякувати і висловити співчуття батькам загиблого, що взявся за роботу, за яку ніхто братися не хотів, ви поливаєте брудом і пишете недостовірні дані. Який же ви після того журналіст!?

  Reply to this comment
 2. Март 05, 09:49 #2 123

  Маячня, а не стаття. Забирати ліцензію журналіста за такі опусм потрібно

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.