Лічильник задурно хочуть не всі

Март 01 09:30 2012

Безкоштовні газові лічильники можуть отримати найближчим часом чимало рівнян. У місті триває реалізація державної програми з встановлення приладів обліку газу. Кошти на цю програму, а це майже вісім мільйонів гривень, виділила держава.

Торік таку роботу рів­ненські газовики здійснювали з серпня до грудня і встановили трохи більше ніж тисячу лічильників. А цього року кажуть, що державних грошей вистачить на більш як п’ять із половиною тисяч облікових приладів.

У державному бюджеті для нашої області на цю програму передбачено майже 8 міль­йонів гривень, повідомили з виробничо-технічного відділу ПАТ «Рівнегаз». Прилади встановлюють переважно в обласному центрі. Використовують ті лічильники, які виробляють у Рівному. Один прилад, його встановлення та матеріали, необхідні для цього, обходяться в середньому в півтори тисячі гривень.

– Лічильники встановлюємо в тих квартирах, де є колонки і газові плити для підігріву води і приготування їжі, – розповів керівник служби з експлуатації внутрішньобудинкового газового обладнання ПАТ «Рівнегаз» Григорій Романчук. – Це передбачено державною програмою. На жаль, нині чимало рівнян відмовляються від встановлення лічильників. Поки що ми не застосовуємо ніяких санкцій до них, бо охочих без­оплатно встановити лічильники – значно більше.

Водночас газовики звернулися до міської влади з проханням посприяти їм і провести інформаційну кампанію серед населення щодо необхідності встановлення приладів обліку.

Адже лічильник газу – це інструмент для реальної економії ресурсу. Це особливо актуально нині, коли вартість блакитного палива зростає та гостро постає необхідність витрачати його розумно. І хоч сам прилад обліку не зменшує використання газу, зате дозволяє проконтролювати витрати енергоресурсу, скоригувати їх, а отже, зменшити платежі. Ті ж мешканці, що ще не мають газових лічильників, змушені платити за нормами споживання, тобто часто оплачують більше, ніж використовують. За твердженнями газовиків, досвід споживачів, які вже користуються лічильниками, показує: щомісячні платежі за газ після встановлення лічильника скорочуються в ідеалі – наполовину, а на практиці – на третину. До того ж громадяни, які мають лічильник газу, сплачують за використане паливо за нижчим (приблизно на 10%) тарифом.

Ксенія БОЙКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Март 04, 18:07 #1 Vasya

    Цікаво в них послуги каркулюють, самгазовський лічильник 340 грн вартує лічильник в магазині, при такому опті наполовину менше це 100% плюс 5 метрів труби максимум, один краник і пару раз поварити стає аж півтори тисячі грн 🙂 чи на кожну квартиру індивідуальний план довго й нудно розроблюється ? доречі брехня що відмовляються від дармових лічильників , мені наприклад запропонували 1300 заплатити готівки тоді поставлять а інакше переплачуйте зпа газ до 2018 року 🙂

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.