Дитина чи капустина?

Март 01 09:00 2012

Золоте правило для батьків: одягніть дитину на вулицю так само, як себе, плюс один шар

Низькі температури і холодне повітря – не привід сидіти дітям удома. Адже прогулянки на свіжому повітрі мають загальну зміцнювальну дію на організм та імунну систему, поліпшують процеси обміну речовин, сприяють збагаченню крові киснем, тренують механізми терморегуляції, тим самим допомагаючи протистояти хворобам. Правильно підібране для прогулянки вбрання – запорука здоров’я малечі!

– Золоте правило – одягніть дитину так само, як себе, плюс один шар. Якщо шарів буде більше або менше, ніж треба, це загрожує самопочуттю малечі, у якої через недостатньо розвинуту систему терморегуляції може бути перегрівання, переохолодження, нездатність організму пристосовуватися до умов довкілля, неврози, дратівливість і навіть агресія, – розповідає завідувачка відділення гігієни дітей і підлітків міської СЕС Ірина Ковальчук.

Одягати дитину дуже важливо в одній і тій же послідовності. У холодну пору року, коли комплект одягу найскладніший, спочатку надягають рейтузи, потім взуття, кофтинку, рукавиці і пальто; в останню чергу – шапку. Одягнені діти не повинні довго перебувати в приміщенні, інакше вони можуть перегрітися і, вийшовши на вулицю, за­студитися. На прогулянці діти повинні бути чимось зайняті та більше рухатися в холодну погоду.

– Із вашою дитиною все гаразд, якщо у неї рум’яні щоки – отже, кров циркулює нормально; прохолодні ніс та щоки, кисті рук, сідниці й спина (але не крижані); дитина не скаржиться на холод, – зазначає Ірина Ковальчук. – Якщо дитина змерзла, то у неї червоний ніс і бліді щоки; холодна шия, перенісся, руки вище від кисті; крижані ноги (часто вони дуже швидко охолоджуються через занадто тісне взуття); дитина сама каже, що змерзла (повірте, дитина, якщо змерзла, мовчати не буде).

Якщо ж дитина перегрілася й спітніла, у неї:

• тепле лице при температурі нижче від -8°С;

• дуже теплі та вологі шия і спина;

• занадто теплі руки і ноги.

Малечу, яка змерзла або перегрілася, потрібно відвести додому. Якщо ноги спітніли, то шкарпетки слід змінити на легкі та сухі, якщо змерзли – додатково надягніть пару теплих вовняних шкарпеток.

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.