Воєнних залізяк, начинених смертю, бояться навіть шукачі металобрухту

Март 01 11:48 2012

Нещодавно за номером «101» надійшло тривожне повідомлення. Мисливець за металобрухтом, розгрібаючи закинуте звалище в районі колишнього м’ясокомбінату, натрапив на залізяччя, якого перелякався сам. Серед іржавого мотлоху лежали два 75-міліметрові артилерійські снаряди часів Другої світової…

З часів Великої Вітчизняної війни залишилося ще багато вибухонебезпечних предметів. Як правило, вони лежать у землі. Тільки за 2011 рік в місті Рівне рятувальники виявили і знешкодили 16 таких «скарбів»: 8 мін, 6 гранат, 9 артилерійських снарядів. Піротехніки МНС знешкодили й 13 детонаторів.

Найбільшу небезпеку являють саме вони, адже від вологи та тривалого перебування в землі розриваються навіть від невеликого тертя, іскри чи незначного удару.

Як потрібно повестися, якщо небезпечна знахідка трапиться саме вам? Про вибухонебезпечний предмет (снаряд, бомбу, міну тощо) відразу повідомте службу порятунку МНС за номером «101», міліцію, органи влади. Відгородіть те місце, де знайшли боєприпаси. І ні в якому разі не піднімайте з землі та не розбирайте знахідки.

Роман МЕДВЕДЬ,
фахівець Рівненського міського відділу УМНС України

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.