У Рівному є чого повчитися

Февраль 29 13:33 2012

Дводенний семінар для керівників управлінь і департаментів ЖКГ з різних міст України організувала цього тижня в Рівному Асоціація міст України.

Учасники засідання дискутували про необхідні законодавчі зміни у сфері житлово-комунального господарства, зокрема обговорили кілька законопроектів, які нині розглядаються у Верховній Раді, виробили пропозиції для ефективнішого втілення нових законів у майбутньому.

Другий день зустрічі присвятили практиці. Зранку керівники комунальної сфери великих і малих міст України спілкувалися з очільником комунальної галузі Рівного Іваном Гемою. Питання ставили найрізноманітніші. Наприклад, про практику переведення житлових будинків на автономні системи опалення. Колеги з Луцька і Житомира цікавилися, чи існує в Рівному практика узаконення через суди самовільних відключень від теплових систем. Іван Гема розповів, що хоч такі випадки й були раніше масовими, тепер, після того як міська влада виграла декілька таких справ у апеляційних судах, від цього відійшли.

Цікавилися й сумами, які щороку виділяють на комуналку і житловий фонд із бюджету. Порівнювали зі своїми показниками.

Запитували про обслуговування зливових каналізацій, світлофорів і зупинок громадського транспорту.
Чи не найбільше питань стосувалося системи збору та утилізації сміття. Позитивним визнали досвід Рівного щодо залучення в цю сферу приватного оператора. Перейнялися новаторством: встановлення систем GPS на сміттєвози викликало загальне схвалення. Зацікавилися й майбутнім сміттєпереробним заводом. Адже таких підприємств немає більше в жодному місті України.

Учасники засідання не лише отримали відповіді, а й побували на кількох комунальних об’єктах, модернізованих за сучасними стандартами. Зокрема, в будинку ОСББ «Дружба» (вул. Бандери, 60-а), а також на котельні, що на вул. Київській, 6. Кожен із гостей з новими враженнями та досвідом повернувся до свого міста, аби спробувати втілити в себе кращі приклади з побаченого і почутого.

Наталія КОРКОШ

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.