Понад два мільйони гривень боргують своїм працівникам підприємства області

Февраль 29 15:27 2012

Упродовж 2011 та 2012 років прокурорами Рівненщини забезпечено погашення 27 мільйонів гривень заборгованої заробітної плати, порушено 23 кримінальні справи у сфері оплати праці (16 з них скеровано до суду), притягнуто до відповідальності 58 посадових осіб.

Разом з тим, незважаючи на вжиті заходи, заборгованість із виплати зарплати в області становить 2,4 мільйона гривень. Гострою є проблема погашення боргу на підприємствах-банкрутах. Турбує й те, що прокурорські перевірки і надалі виявляють випадки приховування керівниками підприємств від обліку в органах статистики реального стану з виплатою заробітних плат, що негативно відображається й на забезпеченні надходжень до Пенсійного Фонду України та інших фондів соціального спрямування.

Основною причиною такого стану виконувач обов’язків прокурора області Олексій Романовський назвав недостатньо дієвий контроль за своєчасністю та повнотою виплати заробітної плати з боку органів місцевої виконавчої влади і висловив своє бачення шляхів вирішення даної проблеми. Передусім, органи державної інспекції праці, Пенсійного фонду, статистики та інші повинні належно опрацьовувати відомості про кожного боржника та інформувати про порушення законодавства комісії з погашення заборгованості місцевих державних адміністрацій. А ті, в свою чергу, повинні принципово реагувати стосовно керівників, які не виконують рішення комісій щодо погашення боргів: вживати заходів аж до їх звільнення, інформувати про порушення законодавства про оплату праці контролюючі органи та органи прокуратури.

Про це повідомили з прес-служби прокуратури області.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.