Яка різниця — де жити —

Февраль 23 10:00 2012

в ОСББ чи муніципальному будинку? Пільговики мають право на свої пільги і там, і там.

Шановна редакціє! Ми живемо в будинку, де створено ОСББ. Але в ньому мешкає багато пільговиків – військові, судді, міліціонери, які мають 50-відсоткову пільгу на оплату комунальних послуг. Як бути з квартплатою пільговикам, адже виходить, що решта мешканців повинна її покривати, щоб щось зробити в будинку за ці кошти?

Мешканці будинку № 73 на вулиці Шевченка

Оскільки такі питання все частіше виникають в об’єднаннях співвласників будинків, в окремих із яких бухгалтери самовільно вимагають від пільговиків повну оплату, а в інших пільговики використовують своє законне право сповна, ми вирішили знайти компетентне роз’яснення ситуації.

Як же повинно бути насправді? На це запитання нашої газети  відповіла заступник начальника управління житлово-комунального господарства Олена Москальчук.  «Усі пільги й субсидії населенню відшкодовує держава через управління соціального захисту, незалежно від того, в якому будинку мешкає громадянин», – повідомила вона.

А член парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ і регіональної політики, народний депутат Віктор Матчук прокоментував новий законопроект, яким вносяться революційні зміни до роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Профільний комітет Верховної Ради вже схвалив його до розгляду в другому читанні.

Найреволюційнішим у документі є рішення про передачу землі під багатоквартирними будинками у власність мешканців, а прибудинкової території – у їхнє постійне користування. Фактично законопроект прирівнює у правах мешканців багатоквартирних будинків з тими людьми, які живуть у приватних будинках. Законопроект також прирівнює тарифи на комунальні послуги для ОСББ до тарифів для всього населення. Крім того, ОСББ перестають бути об’єктом для оподаткування. Вони визнаються такими, що не займаються прибутковою діяльністю, а лише самозабезпеченням членів свого об’єднання.

Відпадає також проблема затвердження тарифів для ОСББ. У законопроекті визнається, що в будинках співвласників узагалі немає ніяких тарифів, є тільки внески членів. Відтак немає необхідності затверджувати ці тарифи у виконкомах чи проходити якісь інші процедури.

Крім того, документ дозволяє мешканцям ОСББ отримувати пільги та субсидії. Йдеться про те, що знята проблема отримання пільг і субсидій для тих людей, які на них мають право, але у разі отримання послуг через ОСББ просто не мали можливості для цього. Законопроект врегульовує це питання.

Підготувала Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.