Чи можуть 12 соток зробити погоду на 25 гектарах?

Февраль 23 15:44 2012

Ось вона, та споруда, яка наробила стільки галасу

Цим питанням зараз переймаються на льонокомбінаті, власник якого Олег Червонюк щойно торік отримав державний акт на 25 гектарів землі, що під цим підприємством, і заплатив за неї місту 7 мільйонів гривень. А вже нині в суді розглядається питання про визнання цього документа недійсним. Звідки взялася в суді ця справа і які очевидні чи підводні течії її сюди привели, ми цими днями наслухалися немало, отже, наведемо тут версії її основних фігурантів.

Олег ЧЕРВОНЮК, власник льонокомбінату, який у справі №2а-9513 за позовом приватного підприємця Тамари Потєлової визнаний відповідачем:

– Я цю землю купив не на базарі в цигана вночі. Три роки пішло на те, щоб викупити землю і запустити на цій землі котельню (це основний фактор, який впливав на початок виробництва), і це ще за достатньо великого сприяння. В мене вистачило терпіння на ходіння по всіх кабінетах, доки не узгодили остаточно план ділянки, на якій з 35 гектарів, що колись займав льонокомбінат, залишилось 25,5, і я з цим погодився, бо мав єдину мету – зберегти цілісний майновий комплекс. Тут довкола земельної ділянки є зо тридцять власників, навіть половина прохідної – не моя, і не зрозуміло, як через половину, що залишилась, проїде фура, коли власник другої половини розділить прохідну парканом.

Хіба представники Держкомзему, працівники земельного, юридичного відділів, що три роки узгоджували цей документ, на якому стоїть купа підписів, не бачили, що вони підписують? Як же вони тепер можуть визнавати позов у суді? Я вважаю, що, використовуючи цього приватного підприємця, хочуть зупинити наше підприємство. Бо коли суд прийме рішення про вилучення земельної ділянки, то це, однозначно, зупинка підприємства. Років два будуть тягнутися суди. Ще три роки піде на нову документацію про право власності на землю. Тобто справа затягнеться на 5 років. Як варіант виходу із ситуації: доведеться вивозити обладнання в інше місце. Приміщення, яке має приватний підприємець, котра до нас позивається, – це тимчасова споруда, на яку немає жодних документів. Але вона за ті 1276 квадратних метрів, які займає, хоче визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку на 25 гектарів! Чому людина, яка представляє міськвиконком і знає, що нема звідки повернути мені ті 7 мільйонів, які я сплатив за цю землю, визнає позов?

Ось що думає з цього приводу інший фігурант справи – Роман ГРЕСЬКО, очолюване ним управління Держкомзему в м.Рівне також є відповідачем у згаданій судовій справі:

– Заявою пана Червонюка я здивований, якщо не сказати – шокований. Процедуру відведення землі він розпочав у серпні 2009 року, а в березні 2011-го Олег Казимирович уже отримав державний акт на право власності на землю. Об’єкт надзвичайно складний, на території колишнього льонокомбінату дуже багато власників нерухомості. Тому процес відведення землі тривав аж півтора року (а не три, як він стверджує). При цьому ні міська рада, ні управління Держкомзему не стримували цей процес, а навпаки: усі проблемні питання вирішувались максимально оперативно.

Заява про те, що із 35 гектарів, які колись займав льонокомбінат, Червонюку продали лише 25, – це лише порожня фраза: не можна було віддати йому землю під об’єктами нерухомого майна, що належать іншим фізичним та юридичним особам.

Щодо визнання позову в суді представниками міської ради та управління Держкомзему в місті Рівному. Так, є судова справа. Група підприємців претендує на частину земельної ділянки, яка свого часу була продана Олегові Червонюку для здійснення виробничої діяльності. Вони мотивують свій позов тим, що при оформленні земельної ділянки були допущені певні помилки і в результаті площа, залишена для обслуговування їхньої будівлі, де розмі­щені офіси і комерційні точки, не дозволяє обслуговувати їхні заклади, а межа земельної ділянки, яку продали Червонюку, взагалі «ріже» їхню будівлю.

Представники міської влади і управління Держкомзему в суді заявили: якщо претензії позивачів будуть доведені, якщо виявиться, що межа ділянки справді «ріже» їхню будівлю, – позов ви­знають. Теоретично я допускаю, що могла бути допущена помилка чи технічна неточність у координатах. Йшлося лише про це, а не про те, що міська рада щось там накрутила, тому й визнає позов. При цьому, якщо є неточність, незалежно чи йдеться про 5 квадратних сантиметрів, чи про 10-12 соток, то державний акт потрібно скасовувати і видавати взамін інший. За чинним законодавством не допускається внесення змін чи доповнень до державного акта. Але це чисто технічне питання, воно жодним чином не зачіпає власності на всю земельну ділянку! Я на 99,9% впевнений, що помилки там немає. Але якщо вона все ж таки є, обіцяю публічно: існуючий бланк державного акта скасуємо одночасно з видачею нового. На наступне судове засідання запрошені проектні організації – та, яка готувала документи Червонюку, і та, яка займалася відведенням землі цим підприємцям-позивачам. Буде проведена судова експертиза, і розставлять усі крапки над «і». Для мене це суто виробничі, технічні питання. Тут немає упередженого ставлення міської влади або ж управління Держкомзему до власника земельної ділянки на вулиці Фабричній, 12.

Щодо побоювань пана Червонюка, нібито можуть бути судові рішення із цього приводу, які загальмують виробничий процес чи взагалі його зупинять, скажу грубо: повний анекдот. Навіть не хочу це коментувати.

Тим часом приватний під­приємець Тамара ПОТЄЛОВА, яка в цій історії є позивачкою, має твердий намір пройти суди до кінця і виграти.

– Я відстоюю свої права, тому й подала позов до суду, – сказала вона нашому кореспондентові. – Я сусідка володінь пана Червонюка. І коли звернулася до фірми «Абріс», щоб виготовити проектну документацію на ділянку під моїм приміщенням, мені проектанти сказали, що, коли оформляли землі Червонюка, то межа його ділянки пройшла якраз під фундаментом моєї споруди. Отже, поки ця помилка не буде виправлена, я та інші власники споруди не зможемо зробити наступний крок – оформити землю під спорудою у спільне користування. За цим я і звернулася до суду – щоб розібралися, хто допустив помилку, і постановили її виправити.

Категоричною в оцінці цієї ситуації була й член наглядової ради Держкомзему України Людмила ТУРОВСЬКА:

– Це буря у склянці води. По суті конфлікт виник за частку землі, яка за площею менша ніж 10 квадратних метрів. З одного боку є держакт на право власності на земельну ділянку площею понад 25 гектарів. А з іншого – позивач вважає, що цю площу треба змінити приблизно на 10 квадратних метрів. Для чого приплутувати політичні мотиви до питання, яке є суто меркантильним? На одному боці приватний підприємець, який представляє ПП «Полвіс», а на іншому – теж приватний підприємець, який представляє льонокомбінат. Предмет спору між ними – нещасні 10 квадратних метрів. Питається, причому тут влада?
І ще питається, для чого оприлюднювати все це через посередництво журналістів, коли суд лише почав роботу і ще немає ні досліджень спеціалістів, ні висновків судової експертизи. Отже, ще не відомо, чи допущена ця технічна помилка взагалі? Ну й основне: яке б рішення не прийняв суд, воно не позбавить льонокомбінат права власності на землю. Не треба плутати поняття «держакт» і «право власності». Навіть якщо в суді доведуть, що помилку допустили, то відбудеться всього-на-всього зміна бланка. А право власності при цьому не скасовується.

Вислухавши всіх дієвих і компетентних у цій ситуації осіб, ми, зрештою, прийшли за роз’ясненнями до влади. Ос­кільки міський голова Рівного Володимир Хомко перебував у відрядженні в столиці, ми звернулися до секретаря Рівнеради Андрія ГРЕЩУКА.

– Я не знаю технічних деталей цієї справи, – сказав нашому кореспондентові Андрій Васильович. – Але з огляду на зміст і тональність прес-конференції, що відбулась на льонокомбінаті, можу констатувати той факт, що в Рівному розпочалась передвиборна кампанія. Отже, такі прес-конференції ще будуть. І якщо після цього почнуть роздавати продовольчі пакети, а ініціатор скандалу з’явиться на публіці у вишиванці, то значить, я у своїх передбаченнях не помилився.

Людмила МОШНЯГА, Наталія НИРКОВА

Від редакції: На те й суди, щоб визначити, на чиєму боці правда. Краще, звичайно, щоб до судів не доходило, але в нашому «розхристаному» суспільстві, де закони змінюють швидше, ніж юристи встигають запам’ятовувати їх назви, судитися стало майже гарним тоном. Інша справа, що на суди витрачаються час та ресурси, які могли б піти на користь людям. А ще гірше, що рішення судів підміняють рішеннями мітингувальників і лозунгами крикунів чи політичним пліткарством. Але змінити тут щось важко. Як казав наш перший президент, маємо те, що маємо.

write a comment

14 комментариев

 1. Февраль 24, 15:42 #1 Nex

  Я не доганяю: а 7 мільйонів за 25 гектарів — це хіба багато? Цей Червонюк оттяпав майже задарма здоровий кусок ровенської землі. І ще йому мало, що ріже людині фундамент!

  Reply to this comment
 2. Февраль 24, 15:43 #2 KATJA

  Багатий бідного не розуміє. Посунься, ьаьо з своїми 12 сотками, бо моїм 25 гектарам тісно.

  Reply to this comment
 3. Февраль 24, 15:51 #3 Електорат

  Я чув, що він поводиться на своєму льонокомбінаті, як цар-бог. Люди — сміття!

  Reply to this comment
 4. Февраль 24, 15:52 #4 вОДИТЕЛЬ

  А що в нас поле засіяне такими Червонюками, щоб ними посилатися?

  Reply to this comment
 5. Февраль 24, 15:53 #5 Солідарний

  Хтось тут явно бреше, але хто? Я схильний вырити тому, кого быльше знаю.

  Reply to this comment
 6. Февраль 24, 15:54 #6 Vav

  Вибори з людини роблять свиню!

  Reply to this comment
 7. Февраль 24, 15:59 #7 БЕнжамин

  Попрацювали б ви на льонокомбінаті і побачили б які там умови і як ставляться до людей, ганебно, не своя людина в місті і ставить такі умови….хай стане справедливість нарешті у цьому місті

  Reply to this comment
 8. Февраль 25, 11:27 #8 Файл

  Ще не те буде. За що боролися, на те й напоролися. Цивілізованого капіталізму з такими панами, як Червонюк нам ще довго не бачити..

  Reply to this comment
 9. Февраль 25, 11:29 #9 ССО

  Люди, в вас говорить заздрість!

  Reply to this comment
 10. Февраль 25, 22:26 #10 12345

  «Я не знаю технічних деталей цієї справи, – сказав нашому кореспондентові Андрій Васильович… » То навіщо брати коментар в невігласа — щоб лише засвітити його на сторінці?и

  Reply to this comment
 11. Февраль 26, 11:49 #11 rivner

  А де ви бачите пана? Це той випадок, коли зробили з пана ххама!!!!!!!

  Reply to this comment
 12. Февраль 26, 11:53 #12 Друг

  Купіть собі льонокомбінат і побачимо, чи ви будете кращим, як Червонюк!

  Reply to this comment
 13. Февраль 26, 11:54 #13 Я з Рівного

  Дайте гроші, я готовий!

  Reply to this comment
 14. Февраль 26, 11:55 #14 Бувалий

  А звідки в нього гроші цікаво?

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.