Тюремний строк за борги до Пенсійного фонду – вже реальність

Февраль 16 11:34 2012

Торішні борги з внесків до Пенсійного фонду – своєрідний рекорд для Рівного. 16 мільйонів гривень, погодьтеся, – не жарт. Приблизно 10 мільйонів із цієї суми завинили пенсіонерам підприємства. Завинили, коли так можна сказати, «добросовісно», бо через кризу виробництво стоїть, продукція припадає пилом, коштів нема. Та борг є борг: фірмам доведеться розпрощатися з офісами, обладнанням, виробничими корпусами чи земельними ділянками. Але сьогодні мова не про них, а про приватних підприємців – фізичних осіб, які чомусь звикли упевнено почуватися, не зважаючи на судовий вирок. Досі…

– Понад шість мільйонів гривень внесків за найманих працівників, а то й за себе самих заборгували до Пенсійного фонду приватні підприємці, – розповідає заступник начальника відділу державної виконавчої служби міського управління юстиції Павло Якобчук. – Більшість із цих людей свідомо ухиляються від ­оплати. Насправді вони в змозі заплатити пенсійні внески. Тому тільки починають розуміти, чим може обернутися невиконання судового рішення, платять відразу.

…Для Василя Петровича, власника кафе і відомої в місті людини, візит державних виконавців у супроводі міліціонерів до переповненого в обідній час закладу став несподіванкою. Коли ж ті почали нумерувати й описувати у залі столи і стільці, хазяїн заблагав зачекати хоча б півгодини. З пачкою готівки він кулею побіг до відділення банку, що за рогом, і відразу ж повернувся із платіжкою…

– Біда, але чи не щодня доводиться разом із міліцією й представниками Пенсійного фонду проводити рейди до магазинів, майстерень, офісів боржників, на ринки, де вони ведуть комерційну діяльність, заарештовувати і вилучати товари, майно. Не допомагає – описуємо цінні речі в квартирах. У кожного – комп’ютери, телевізори, холодильники, пральні й посудомийні машини.
І майже у всіх хтось із членів родини – пенсіонер. Уявіть їхній ґвалт, якби їм самим затримали пенсію хоч на день?

Постійна практика – обмеження права виїзду боржника за кордон – теж спрацьовує. У період відпусток люди, отримавши ­офіційне повідомлення про це, відразу розраховуються з фондом. А тих, хто спробував «не отримати» такого листа, повертають із кордону чи з аеропорту. Якщо наклали арешт на автомобіль, боржник рано чи пізно повернеться додому «на перекладних», лишивши машину на штрафмайданчику. Наша служба має дуже переконливі повноваження, щоб виконувати рішення судів.

З минулого року українське законодавство передбачає кримінальну відповідальність осіб, які свідомо не виконують рішення судів. Тепер за це можна отримати судимість, а то й сісти за грати. Для спритників, які запевняють, що не платять визнані судовими ухвалами борги, бо й самі не мають засобів для існування, законодавці підготували «сюрприз»: примусові роботи, як шанс чесно відпрацювати кошти.

– Сплату внесків до Пенсійного фонду краще не затримувати, – резюмує Павло Якобчук. – Такий борг суди завжди підтверджують. А коли вже приходить постанова від виконавця, платити треба негайно. Бо через сім днів (стільки, зазвичай, дають на добровільне виконання судового рішення) доведеться платити ще й виконавський збір – 10 відсотків від суми боргу. Та й совість треба мати: кожен із сьогоднішніх підприємців стане колись пенсіонером.

Сергій СНІСАРЕНКО

Наша довідка

У 2011 році до відділу виконавчої служби Рівного суди пред’явили до стягнення заборгованостей на 16 мільйонів гривень. Понад 6 мільйонів з них – заборгованість підприємців-фізичних осіб.

Протягом минулого року державні виконавці вилучили і передали на реалізацію понад 30 автомобілів боржників. Майже 100 особам, які ухилялися від сплати підтверджених судом боргів, не дозволили виїхати за кордони України. Уже в 2012 році через несплачені борги стали «невиїзними» майже 20 підприємців із Рівного.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.