Програмістів криза не зачепить

Февраль 16 11:46 2012

Рейтинг професій на 2012 рік склали українські експерти з ринку праці

Першу сходинку в десятці найпопулярніших професій посідають «SMM-менеджери», тобто менеджери з «роз­кручування» сайтів у соціальних мережах. Далі – комерційні директори, які теж не втрачають свій рейтинг. Потреба в офіс-менеджерах і секретарях дещо знизилась. «Представникам цих професій нині треба не тільки знати англійську мову, а й добре розбиратися в бізнес-етикеті, вміти швидко і якісно входити в інформацію», – розповіла партнер компанії з підбору персоналу Людмила Петрученко.

Найменший попит цього року матимуть працівники соціальної сфери: лікарі, вчителі, вихователі. Також у тінь відійдуть журналісти, менеджери з продажу товарів і послуг та економісти. «Справа в тому, що цей рік – рік виборів, а під час виборів держава, як правило, посилює тиск на економічних суб’єктів, що зменшує їхні можливості щодо інвестування в створення нових робочих місць. До того ж, крім витрат держави на вибори, очікуються суттєві виплати за зовнішніми зобов’язаннями України, нестабільна ситуація в світі. Ймовірна друга хвиля кризи», – пояснив експерт з ринку праці Володимир Петренко.

Вибори та можлива криза не зачеплять лише програмістів. За прогнозами експертів, попит на представників цієї професії залишатиметься високим протягом наступних п’яти-шести років. Нині попит на програмістів у середньому в два з половиною рази перевищує пропозицію. «Навіть якщо ви просто вивчили 1-2 мови програмування і не маєте досвіду роботи, проблем з працевлаштуванням у вас не буде», – стверджує директор фірми у сфері ІТ-технологій Костянтин Новофастовський.

Джерело: http://24tv.ua/

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.