Нову квартплату знову змінюють

Февраль 15 12:56 2012

Нову редакцію рішення про тарифи на квартплату затвердили у вівторок на засіданні виконкому. Реагуючи на звернення мешканців і депутатів, чиновники переглянули деякі складові побудинкових тарифів, аби їх зменшити в цілому.

У січні одразу після затвердження нових тарифів для кожного житлового будинку керівники комунальної галузі стали отримувати численні звернення з цього приводу. Тож утворили робочу групу, яка ще раз проаналізувала нові розцінки. Зрештою вирішили переглянути деякі складові. Наприклад, найбільший ріст тарифу дали витрати на поточний ремонт. Чимало міських житлових будинків давно не ремонтувалися і перебувають у поганому стані, тому й передбачили на такі потреби більші витрати. Тепер же ці суми вирішили зменшити.

– Переглянули розміри прибудинкових територій. При розрахунку вартості вивезення сміття зважили на те, скільки людей мешкає в квартирах, – пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Іван Гема. –Нещодавно в управління звернулися мешканці й запропонували зробити вологе прибирання сходових клітин необов’язковою складовою квартплати. Ми погодилися. Тобто цю опцію включатимемо в тариф лише за побажанням мешканців того чи іншого будинку.

Крім того, комунальники розробили графіки надання комунальних послуг. Вони будуть обов’язковим додатком до нових угод із мешканцями. До нових тарифів також долучили порядок відшкодування комунальних послуг, якщо вони не були надані.

– Ці зміни дуже потрібні людям, але вони надзвичайно складні для ЖКП, – прокоментував ситуацію міський голова Володимир Хомко. – Жеки ментально не готові до такої революції. Тому не виключаю кадрові зміни.

До речі, невдовзі в рівненських будинках знову з’являться домкоми. Люди, які очолять будинкові комітети, мають стати своєрідним посередником між мешканцями і комунальниками. Вони контролюватимуть, як надаються послуги, скільки грошей збирається з квартплати, куди їх використовують. Їхня робота не буде оплачуватися, натомість розглядається можливість надання їм комунальної пільги.

Наталія КОРКОШ

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.