Третина молочної продукції України – бракована

Февраль 13 16:43 2012

Продукція бракується головним чином не через погану якість, а через відсутність усіх необхідних документів, повідомляє ТСН.ua.

У минулому році із 335 тонн молокопродуктів, перевірених в Україні, було забраковано близько 30%, повідомив в.о. начальника відділу департаменту споживчої політики та реклами Державної інспекції України по захисту прав споживачів Олег Кобельков.

При цьому, найчастіше продукція бракувалась не через якість, а через відсутність супровідної документації.

— Незважаючи на велику питому вагу, ми не можемо сказати, що ці продукти були небезпечними для споживача або неякісними. Наприклад, за відсутності документів на продукт закон вимагає від нас зняти його з реалізації. Але що такий продукт небезпечний — ми не можемо такого сказати, — наголосив Олег Кобельков.

За даними Держспоживінспекції, зафіксовані порушення розподілилися так:
65% продукції було забраковано через відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки;
32% — через відсутність повної інформації про товар;
5% — через закінчення терміну придатності;
7% — через невідповідність нормативним документам (у тому числі за показниками якості).

У відомстві визнають, що траплялись також випадки наявності у молочній продукції немолочного жиру, але вони не мали масового характеру.

Нагадаємо, нещодавно Росспоживнагляд пред’явив претензії до якості українського сиру, який надходить на російський ринок. За словами глави відомства Геннадія Онищенка, всі до єдиного зразки українських сирів, відібрані в Москві, містять пальмову олію, при цьому інформації про це на упаковці немає.

У зв’язку з цим, минулого тижня була введена заборона на реалізацію в Росії сиру трьох українських виробників.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.