Успадкована нерухомість при продажу не оподатковується

Февраль 09 12:43 2012

Я успадкувала будинок від рідної тітки в селі. Маю намір його продати. Які податки сплачуватиму з цього продажу?

Ганна СЕМЕНОВИЧ, мешканка Рівного

Відповісти на запитання нашої читачки ми попросили начальника відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м. Рівне Ірину МАТВІЙЧУК. Ось що вона сказала:

– Із 1 січня 2012 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України в частині стягнення податку на доходи фізичних осіб від продажу нерухомості. Згідно з ним фізичні особи, які отримали у спадщину житловий будинок, квартиру або їх частину, кімнату, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані вони і господарсько-побутові споруди та будівлі), а також земельну ділянку, що не перевищує норми безкоштовної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України, залежно від її призначення, мають право здійснювати операції з продажу (обміну) такого майна за нульовою ставкою оподаткування, не чекаючи трьох років після успадкування.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком і продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.