Україна поставила світовий рекорд із податків

Февраль 09 12:01 2012

Поки українські підприємці намагаються щось довести владі, аналітики Світового банку оприлюднили свіжу глобальну доповідь «Податкові платежі-2011». Ці висновки вражають невідповідністю, доведеною фактами, того, куди рухається в податкових реформах світ, а куди – наша держава.

За даними Світового банку, кількість платежів українських підприємств і громадян до бюджету є найбільшою у світі! Звіт охоплює 183 країни і дає можливість порівняти податкові умови провадження бізнесу в цілому світі. «Попри економічний спад, процедура сплати податків стає дедалі легшою у цілому світі. З 2006 року 60% країн внесли значні зміни, щоб платити податки стало простіше. Притім 40 економік домоглися значних реформ торік», – стверджується в доповіді.

Із 2006 року податкові платежі зменшилися в середньому на 5%, час, необхідний для провадження звітності, – на тиждень, а кількість платежів майже на чотири – підрахували аналітики Світового банку.

Порівняння України щодо конкретних показників із більшістю країн просто вражають. За простотою процедур сплати податків ми на 181-му місці серед 183 вивчених СБ держав!

Вище від нас в останній десятці латиноамериканські й африканські Ямайка, Панама, Гамбія, Болівія, Венесуела, Чад, Конго, а нижче тільки Центральноафриканська Республіка та Білорусь. У першій же десятці за простотою сплати Мальдіви, Катар, китайський тепер Гонконг, Сінгапур, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Ірландія, Оман, Кувейт і Канада.

Інші показники теж свідчать: поширене у світі уявлення про процвітання арабо-мусульманських країн тільки завдяки нафті надто поверхове. Не тільки природа, а й уряди цих держав роблять дуже багато для того, аби світовий капітал ішов туди зі своїми проектами. На відміну, скажімо, від України, яка дожилася до світового рекорду за кількістю податків і зборів – 135! За цим показником знущання з підприємців наша держава «заслужено» посіла останнє, 183-тє місце.

А хто ж зовсім не морочить людям голову «розмаїттям» способів узяти їхні гроші? Не повірите, якщо в нас 135 податкових платежів, то у Швеції – лише два!!! У Гонконгу, Катарі й на Мальдівах – по три. У Норвегії є чотири такі канали викачування грошей до державного й місцевих бюджетів, у Сінгапурі – п’ять, Мексиці та Східному Тіморі – по шість, по сім – у Китаї, Естонії, Латвії, Франції та екзотичних країнах Маврикію і Кірибаті.

За часом, який підприємства і підприємці в середньому витрачають на провадження податкової звітності та сплату податків, ми виявилися на 174-му місці – 657 годин на рік! Отже, у цьому пункті в України «прогрес»: десятку найгірших у світі ми не замикаємо, а очолюємо.

Натомість зовсім не відбирає у підприємців час податкове адміністрування на Мальдівах. Інші члени клубу найкращих у цій номінації держав такі: Об’єднані Арабські Емірати (12 годин на рік – у 55 разів менше часу, аніж в Україні), Катар і Бахрейн (по 36 годин на рік), Багами і Люксембург (58 і 59 годин, відповідно), Оман (62), Швейцарія (63), Ірландія (76), Сейшели (76) і Саудівська Аравія (79).

http://www.sprotiv.org

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.