Торік рівняни сплатили майже 900 мільйонів гривень податків

Февраль 09 10:12 2012

Це на 152,8 мільйона гривень більше, ніж у 2010 році

Як зазначив на брифінгу голова комісії з проведення реорганізації ДПІ в м. Рівне, начальник ДПІ в м. Рівне Михайло Калитюк, таких результатів податківці досягли завдяки сумлінності платників податків, детінізації еконо­міки, погашенню податкового боргу та легалізації трудових відносин.

До державного бюджету мобілізовано понад 430 мільйонів гривень, а до місцевих – 469 мільйонів. Проти надходжень попереднього року це, відпо­відно, на 114 і  38,7 мільйона гривень більше. У скарбницю міста в 2011 році надійшло 362,3 мільйона гривень податків.

Михайло Калитюк констатував, що торік планову кількість перевірок було зменшено на 77, проте надходження від контрольно-перевірочних заходів  збільшилися на 2,3 мільйона. Це результат підвищення вимог до контролю, вжиття заходів із виявлення та руйнування схем ухилення від оподаткування та мінімізації податкових зобов’язань. Головний податківець навів приклади своєчасного виявлення підприємств, які існують для прикриття незаконної діяльності інших суб’єктів господарювання, тобто «податкових ям», за рахунок яких керівники підприємств намагаються ухилитися від сплати податків.

На брифінгу було порушено питання реформування спрощеної системи оподаткування, яка може стати кроком до поліпшення податкового клімату для підприємців. У Рівному спрощену систему оподаткування обрали 11778 суб’єктів господарювання, з них 9828 фізичних і 1950 юридичних осіб.

Михайло Калитюк також звернув увагу на декларування доходів громадян, отриманих у 2011 році. Ця кампанія розпочата з першого дня цього року, а  потрібно подати декларацію до 1 травня.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.