За народними прикметами, гарна погода на початку лютого передвіщає ранню, погожу весну. За ще однією прикметою, теплий лютий обдурить і принесе холодну весну із заморозками. Лютий холодний і сухий – серпень жаркий. У лютому багато інею на деревах – буде багато меду.
Свої погодні прикмети має чи не кожен лютневий день. Якщо на Юхимів день (10 лютого) вітряно, то неодмінно все літо буде дощовим. 14 лютого, в Трифонів день, зірок багато – до весни ще довго.
Але найбільше селяни вірили в прогнози на Стрітення – найпошанованіше свято в лютому. За повір’ям, саме 15 лютого зима начебто зустрічається з весною. Люди вірили, що яка погода в цей день, такою буде й весна: якщо тепла, то і березень мав бути раннім, а коли мороз – зима ще довго протримається. Крім того, селяни стежили за розмірами бурульок – якщо вони довгі, то треба сподіватися на рясні заметілі, якщо короткі – снігу випаде небагато. Зі Стрітенням пов’язували свої надії пасічники. Від того, як капатиме зі стріх водичка, так, вважали вони, прибуватиме до вуликів і мед. А от на 17 лютого – Миколу Студеного – очікували снігопад та сильні морози. Мороз на Вакули (19 лютого) віщує бурхливу весну і сухе, спекотне літо. 20 лютого, на Луки, вітер з півдня обіцяє гарний врожай ярини.
Гарна погода на Кирила, 27 лютого, – на морози, а от якщо наступного дня, на Онисима-вівчара, прибуває багато води, очікували хорошого сінокосу.
Останній високосний зимовий Касіянів день (29 лютого) у народі не любили, називаючи Касіяна заздрісним, недоброзичливим, немилостивим та скупим. Якщо на Касіянів день багато снігу, то буде велика повінь, а бурульки довгі в останні дні лютого – до довгої весни.
Джерело: agrogurt.com.ua
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.