На тлі всеукраїнської боротьби з корупцією в Національному університеті водного господарства та природокористування відбуваються практично антиконституційні речі.
Нещодавно серед студентів почала поширюватись інформація від викладацького складу університету та від органів студентського самоврядування про те, що ВНЗ має багато боргів за комунальні послуги і що невдовзі загальний борг університету може сягнути 9 мільйонів гривень. У зв’язку з цим адміністрація запропонувала студентам «допомогти» в ліквідації заборгованості. Один з варіантів вирішення цієї проблеми: студенти можуть недоотримати значну частину власних коштів – індексації і навіть стипендії. Таке урізання не влаштовує жодного студента. В університеті вже стартувала студентська правозахисна кампанія «Безводник», яка має на меті протидіяти беззаконню, яке вчиняє адміністрація НУВГП.
У рамках кампанії, інформація про яку була поширена через соціальні мережі, проводилось опитування студентів і щодо «благодійних» внесків, які від них вимагає адміністрація як інший варіант вирішення проблем вишу. Результати опитування такі: 20 відсотків студентів відповіли, що від них вимагали заплатити «благодійний внесок» у розмірі 500 гривень. 2,5% студентів чули погрози відрахування, якщо вони не заплатять благодійний внесок. Близько 12% опитаних вчаться платно, але й вони чули про вимагання внесків у бюджетників. 6% висловились, що не хочуть у цьому брати участь тому, що «не хочуть проблем». 40% опитаних ще не чули про такі вимоги.
Олексій СИДОРЕЦЬ,
член студентської кампанії «Безводник», голова правління РММГО «ФРІ»
Василь ГУРИН, ректор НУВГП, професор:
– Відрадно, що громадські організації і засоби масової інформації виступають на захист прав студентів, але в згаданому випадку їхні права й інтереси не були порушені. Викладена в листі інформація не відповідає дійсності.
Перевірка, яку здійснила прокуратура міста Рівного за матеріалами, наданими засобами масової інформації, фактів порушення законодавства у НУВГП не виявила.
Що ж, коли ректор каже «біле», то повіримо, що воно не «чорне». Хоча працівники редакції в ході власних опитувань дізналися, що «благодійні» внески вимагали не тільки зі студентів, а й з викладачів, які мали здати на «благо» рідного закладу удвічі більше за студентів – 1000 гривнь. Але, звичайно, якщо прокуратура каже, що законодавство не порушено, то їй видніше.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.