Із колишніми жеківцями обіцяють розрахуватися до травня

Февраль 08 13:14 2012

Триває реорганізація двох збанкрутілих рівненських ЖКП – «Паркового» і «Центрального». Керівництво комунальної галузі шукає джерела погашення боргів із зарплати колишнім працівникам цих ЖКП, а також боргів з виплати податків і відрахувань до Пенсійного фонду. Обіцяють: усе заборговане виплатять до травня.

Нині основне джерело погашення заборгованості – квартплата, яку мешканці колись заборгували, а тепер повертають. Однак, чиновники не виключають і можливості залучення бюджетних грошей для погашення боргів перед комунальниками і державними фондами.

– По «Парковому» звільненим людям зарплата виплачена на 80%, її планують повністю погасити до першого березня, – прокоментував ситуацію начальник управління житлово-комунального господарства Іван Гема. – Не повинно бути проблем і з погашенням заборгованості перед Пенсійним фондом. Єдиний мінус у тому, що всі їхні рахунки заарештовані, отже, оплата боргів йде через виконавчу службу. А та забирає 10% від усіх сум за свої послуги. Що ж до ЖКП «Центральне», то там ситуація набагато гірша. Підприємство має великий борг перед Пенсійним фондом. Винні 300 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб і 900 тисяч пені й штрафів. І ще 320 тисяч гривень винні працівникам. Це непідйомний тягар для «Центрального». Вони збирають дебіторську заборгованість мешканців із квартплати. Можливо, цього не вистачить і доведеться залучати бюджетні кошти. Сподіваємося, що за три місяці розрахуємося повністю з цими працівниками. І можливо, залишиться заборгованість перед Пенсійним фондом.

Тим часом міський голова Рівного Володимир Хомко запевнив, що міська влада використає всі можливі способи погашення боргів:
– Якщо не зможемо закрити ці борги з квартплати, будемо виділяти гроші з міського бюджету. Людей без грошей не залишимо. У нас є такий досвід по «Комуненергії». Але залишити ці ЖКП працювати так, як раніше, ми не могли, бо вони нам щороку робили по мільйону додаткових боргів.

Наталія КОРКОШ

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.