Тепло дорогою ціною

Февраль 08 14:52 2012

Споживання електрики і газу за останні тижні виросло в рази. За три доби (1-3 лютого) через сильні морози Україна використала мільярд кубометрів газу. Енергосистема України споживала 31 тисячу мВт на добу. Такого колосального споживання у нас ще не було, зазначив Прем’єр-міністр Микола Азаров. Рівненська область не стала винятком у цьому плані. Аби пережити морози, рівняни та мешканці області стали споживати більше електрики і газу.

– Споживання електричної енергії у зв’язку з морозами в нас теж зросло. Найбільше навантаження на мережу припало на минулу п’ятницю, 3 лютого, коли мороз сягав у деяких місцях -32 градуси за Цельсієм. Цього дня перевантаження мережі, особливо у вечірні години (з 17.00 по 20.00), зросло приблизно на 15 відсотків від норми, – розповіла менеджер із зовнішніх зв’язків ПАТ «АЕС Рівнеобленерго» Тетяна Корпусова. – Як правило, споживачі-підприємства не перевищують свій ліміт споживання електричної енергії. Втім, це робить населення. Тому в нас трапляються локальні перевантаження мережі. У зв’язку з цим ще раз звертаємося до населення з проханням обмежити своє споживання в ранішні (з 9.00 до 11.00), а особливо – у вечірні години (17.00 – 20.00).

Через люті морози в області майже вдвічі виросло й використання газу.
– Якщо порівнювати з груднем, коли температура повітря була -1, 0 градусів за Цельсієм, ми використовували 3 мільйони кубометрів газу на добу. Нині це число сягає 5-5,200 мільйонів кубометрів. Споживання газу зросло серед населення та підприємств комунальної теплоенергетики. Утім, якщо в загальному порівнювати із січнем минулого року, то різниця не дуже суттєва: у січні 2011 року ми використали 102 мільйони кубометрів газу, у січні цього року – 105 мільйонів кубометрів. Проблем із нестачею газу немає, вся система працює стабільно, є необхідний тиск газу, – запевнив голова правління ПАТ «Рівнегаз» Петро Дубас.

Основні споживачі газу – населення та комунальні підприємства – використовують його перш за все для того, щоб зігрітися.
– Не пам’ятаю, коли востаннє морози трималися так довго. У 2006 році, здається, була схожа зима, але тоді температура, нижча від 20 градусів за Цельсієм, була два-три дні. Цьогорічний холод став причиною значно більшого споживання синього палива, – наводить свою статистику директор КТП «Комуненергія» Петро Сергійчук. – Якщо раніше ми використовували 300 тисяч кубометрів газу на добу при температурі повітря -2, -3 градуси за Цельсієм, то нині вдвічі більше – 580-600 тисяч. Відтак збільшилися й витрати на енергоносії – з приблизно 500 тисяч гривень до мільйона гривень. На 50 тисяч кубометрів за добу збільшилося споживання газу й на ТОВ «Рівнетеплоенерго».
– Такого різкого перепаду температур давно не було. Зима нас випробовує, а тому розслаблятися не можна, ми змушені працювати в екстремальних умовах, – зауважив директор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Степан Коропецький.

Зростання споживання енергоносіїв, безперечно, вдарить і по кишенях рівнян. Бажання бути в теплі відобразиться в рахунках за електроенергію та опалення, які покладуть у наші поштові скриньки наприкінці місяця. Між тим, синоптики знову обіцяють значне похолодання з другої половини лютого. Передбачається, що температура повітря подекуди сягатиме до -30 градусів уночі та -20 – удень.
Та навіть сплативши рахунки і переживши оці морози без видимих втрат, ми не повинні заспокоюватись. Із цих екстремальних холодів треба винести важливий урок: необхідно терміново щось робити з тепловтратами. Сьогодні, визнав Прем’єр-міністр Микола Азаров, на шляху до будинків громадян втрати тепла становлять до 60%. Але це вже тема іншої статті, до якої ми найближчим часом обов’язково повернемось.

Марина ФУРС

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.