На Рівненщині підвищують якість перинатальних послуг

Февраль 06 12:57 2012

Область готова до впровадження Національного проекту «Нове життя – нова якість материнства та дитинства», ініційованого Президентом України. Про це йшлося на брифінгу в обласному перинатальному центрі.

На Рівненщині налагоджена координація роботи акушерсько-гінекологічної служби, тому в обласний перинатальний центр скеровують усіх вагітних із районів, які мають патології чи ускладнення.
Наприклад, торік у закладі ІІІ рівня отримували висококваліфіковану перинатальну допомогу 64 відсотки саме сільських жительок, а за перший місяць 2012 року – майже 70 відсотків (в перший рік функціонування обласного перинатального центру там обслуговували лише 25 відсотків жінок із районів). Водночас 90 відсотків передчасних пологів приймають саме в перинатальному центрі, оскільки заклад оснащений необхідним обладнанням, а фахівці підготовлені до виходжування недоношених немовлят.

На поліпшення матеріально-технічної бази закладу скеровують кошти з обласного бюджету і з інших джерел. Завдяки співпраці з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) обласний перинатальний центр отримав медобладнання майже на півмільйона гривень. Ще 80 тисяч гривень витратили на навчання фахівців, аби ті перейняли досвід кращих вітчизняних та іноземних спеціалістів у цій галузі. Водночас на Рівненщині працюватимуть і надалі над розвитком перинатальної служби, щоб поліпшувати умови надання допомоги майбутнім матерям і немовлятам.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.