Хто може їздити центральною вулицею міста? Із цієї теми почали минулого тижня чергову сесію Рівнеради. А передували запеклій дискусії в сесійній залі з цього приводу відновлення заборони руху приватного транспорту вулицею Соборною, суперечливі відгуки мешканців міста і політиків на це рішення та мітинг під стінами ради.
У четвер, 26 січня депутатів, які прямували на сесію, традиційно зустрічали пікетувальники. Цього разу до міської ради прийшли водії маршруток і тролейбусів. Вони наполягали на збереженні заборони. Представника протестувальників запросили до сесійної зали.
Перед виступом водіїв депутат Олександр Лащук запропонував провести громадські слухання з приводу ситуації на Соборній, однак за цю пропозицію проголосували всього шестеро обранців.
Зрештою послухали водіїв. Першими виступили тролейбусники.
– За останні роки ми терпіли багато незручностей на Соборній, – зазначив водій тролейбуса з більш як 30-річним стажем Михайло Захарук. – І тоді, коли будували підземку, і коли відкрили вулицю в зв’язку з ремонтом мостів. Потерпали не лише ми, а й наші пасажири – тисячі рівнян, які через затори не могли вчасно дістатися до роботи чи дому, нервували й називали нас та владу поганими словами. Нещодавно відновили заборону для приватного транспорту їздити по Соборній. Вона існувала багато років і була скасована лише на рік. Тепер же чуємо, що деякі політики наполягають, щоб знову пустити весь транспорт по Соборній. Просимо депутатів цього не робити, бо зараз незручно одиницям, а може бути незручно тисячам рівнян.
Водночас перед депутатами виступив автовласник Петро Нікульський, який розповів, що впродовж тижня опитував водіїв про їхнє ставлення до обмеження руху Соборною. Лише 2% з 300 опитаних підтримали ініціативу влади, заявив він.
Кінець дискусії поклав міський голова Володимир Хомко. Він повідомив, що за місяць у місті проведуть опитування громадської думки з приводу заборони руху приватного транспорту вулицею Соборною. До справи залучать науковців. Тоді й проясниться об’єктивна картина.
– До мене кілька разів зверталися перевізники щодо перекриття Соборної. Це рішення я відкладав, як міг, – прокоментував ситуацію Володимир Хомко. – Зрештою координаційна рада відновила заборону руху приватників через центр, це рішення підтримали і керівник міського ДАІ, і науковці. Щодня тролейбусами і маршрутками користуються майже 120 тисяч рівнян, а приватних авто проїжджало Соборною приблизно 7 тисяч на день. Знаю, що останні дуже незадоволені забороною. Але частина з тих приватників – це транзитний транспорт. Усі, хто працює чи живе на Соборній, зможуть їздити. Так само й таксі. Тож від заборони постраждало десь три тисячі водіїв. Водночас більше ніж сотня тисяч рівнян, які їздять громадським транспортом, отримали переваги. І на це варто зважати.
Наталія КОРКОШ
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.