Бюджет місцевих мародерів

Февраль 01 16:05 2012

Місцеві псевдоеліти і клани цього року погодили вигідний лише для них, а не громади, розподіл коштів. У результаті важливі видатки ідуть не на соціальну сферу та на інші визначальні справи для громади, а на конкретні схеми, щоб багаті чиновники і наближені підприємці ще більше багатіли і дограбовували наше місто.

Апогеєм «сумнівної» діяльності виконавчих структур і корисливих депутатів Рівнеради стає 2012 рік. Варто наголосити, що ці асоціальні рішення Рівнеради нахабно приймаються у складний фінансово-економічний для всієї країни рік.

Видаткова частина бюджету

Розкрадання та недолугість у діяльності псевдогосподарників набирає обертів. У той час, коли потрібно берегти і ефективно використовувати кожну копійку міського бюджету, чиновники і депутати вдаються до відверто незрозумілих, економічно беззмістовних витрат:

1) Так, корисливі депутати підтримали витрати більш як 90 тис. грн на передплату інвалідам та ветеранам газети «Сім днів». За ці кошти можна було б придбати від депутатів міськради кожному інваліду і ветеранові м.Рівне по 10 кг гречки або додатково допомогти з комунальними платежами. Думаю, що соціально незахищеним верствам населення доречніше було б отримати продуктовий набір, ніж газету, в якій розповідається про уявні успіхи місцевих чиновників. Ці кошти також можна було б використати для оновлення в дошкільних навчальних закладах м.Рівне пральних машин та газових плит.

2) Корисливі депутати підтримали нав’язливу «парканну епопею» І. Геми в 2012 році. Так, і надалі знищується надійна чавунна огорожа. Натомість встановлюється тонкостінна, ерозійно-вразлива, нестійка конструкція, яка прослужить максимум декілька зим. Так, на цей паркан від ЦУМу до книгарні «Слово» буде марно витрачено в цьому році 440 тис. грн. Особисто пропонував ці кошти використати на придбання та встановлення автономних джерел електропостачання в лікарні нашого міста, оскільки непоодинокі були випадки, коли лікарі змушені були оперувати в абсолютній темряві з підсвічуванням кишеньковими ліхтариками і мобільними телефонами. Нагадував депутатам і про придбання лікарняних інструментів для міської лікарні, проте ніхто не дослухався.

3) Корисливі депутати і чиновники в 2012 році не захотіли припиняти ганебну практику управління ЖКГ
(І. Гема) щодо ухилення від проведення тендерних процедур по об’єктах будівництва і реконструкції з метою використання бюджетних коштів у ручному режимі для «своїх» структур. Зокрема, І. Гема планує не проводити тендери у 2012 році щодо таких об’єктів: «Притулок для тварин», ЗОШ № 17, дендропарк «Ювілейний» (ставок), парк ім. Богомолова (вул. П. Могили).

4) Депутати Рівнеради проігнорували необґрунтоване витрачання коштів на так зване облаштування кладовища «Нове» (рівняни його називають «Молодіжне»). Цього разу планується витратити шалені 600 тис. грн на реконструкцію входу на цвинтар. На мою пропозицію спрямувати ці кошти на відшкодування пільгового разового проїзду всім школярам міста в комунальному електротранспорті «діячі» не відгукнулись.

5) Місцеві депутати підтримали будівництво автомо­більної дороги на бульварі Б.Хмельницького (мікрора­йон № 62 – елітне приватне будівництво, де багатії отримали безкоштовно від УКБ земельні ділянки за інвести­ційними угодами, зобов’язуючись побудувати дороги і провести комунікації). Натомість до моєї пропозиції використати кошти в сумі 420 тис. грн на асфальтування і ремонт інших вулиць, де справді є така необхідність, депутати не прислухались.

6) Так і не було детально роз’яснено громадськості, чому на будівництво вже зданої в експлуатацію ЗОШ
№ 14, у якій квадратний метр коштував «господарникам» 15 тис. грн, у той час коли вартість квадратного метра елітного приватного будівництва коштує лише 5 тис. грн, виділяються чергові 3 млн грн із міського бюджету. Варто наголосити, що міський голова «натішитись» не може, що на цю школу було потрачено рекордні 32 млн грн… Нещодавно у Вінницькій області була побудована школа на 1400 учнів з двома спортзалами (у двох залах з душовими кабінами) за 22 млн грн. Наша ж новозбудована школа на 400 учнів обійшлась у 32 млн грн. Коментарі, як кажуть, зайві, але скільки ще років громада Рівного буде розраховуватися за незрозумілі борги минулих років?

Дохідна частина бюджету

Щодо дохідної частини головного фінансового документа нашого міста вважаю, що брак наповнення місцевого бюджету від земельних надходжень зумовлений заниженою грошовою оцінкою вартості земель та особливими, притаманними нашому місту тіньовими схемами розкрадання земель громади через непрозору діяльність виконавчих структур, особливо управління капітального будівництва, та через так зване «садівництво», «городництво», псевдородинні зв’язки, «земельнооблікові документи» та кланові (сімейні) інтереси.

Крім того, через таку «плідну працю» посадових осіб експерти прогнозують зменшення чисельності найманих працівників у місті, а через запровадження «специфічних» ставок єдиного податку – зменшення надходжень за спрощеною системою оподаткування. А податок із доходів фізичних осіб, земельні збори і єдиний податок є найбільш реалістичними джерелами збільшення дохідної бази нашого бюджету. Варто згадати і про неефективне використання комунального майна, надходження від оренди якого можна збільшити на 4 млн грн. А щодо приватизації, то навіть Міністерство фінансів України у своїх показниках розрахувало для нашого міста суму коштів від відчуження комунального майна в розмірі 5 млн грн, а керівництво міста оцінює цю дохідну частину лише в 1 млн грн.

Це лише незначна частина проблем при формуванні бюджету на 2012 рік, яку вдалося виявити по «гарячих слідах», тому що влада в пришвидшеному темпі прийняла це «окозамилювання» під назвою «Бюджет Рівного 2012 року».

Комунальний розпродаж у місті триває, але так і не знайшлося коштів на освітлення пришкільних територій, на необхідні капітальні вкладення, не знайшлося коштів на пільговий проїзд у комунальному транспорті, не знайшлося коштів на важливі соціальні видатки…

Олександр ЛАЩУК, голова постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку

write a comment

6 комментариев

 1. Февраль 01, 20:27 #1 fart

  А судді хто? Сам же той бюджет і приймав! І те,ь що причитається з бюджету самому, затвердив.

  Reply to this comment
 2. Февраль 02, 16:20 #2 Ухти

  Є люди, які навіть на сонці знаходять тінь. Лащук — з таких!!!

  Reply to this comment
 3. Февраль 02, 16:20 #3 Електорат

  А сонце — хто? Хомко?

  Reply to this comment
 4. Февраль 02, 16:44 #4 REX

  Людоньки, це вибори йдуть, то зараз стільки гавкунів повилазить з підворітні!

  Reply to this comment
 5. Февраль 02, 16:48 #5 Солідарний

  А якщо не гавкати час від часу, то вони розпояшуться взагалі. Для того й щука в річці, щоб карась не дрімав!

  Reply to this comment
 6. Февраль 02, 16:49 #6 вОДИТЕЛЬ

  Кого ви маєте за щуку? Лащука? Та він усього-навсього пічкур дрібний!

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.