У Кузнецовську діє обласний центр соціальної реабілітації дітей- інвалідів

Январь 31 17:28 2012

фото з інтернету

Послугами центру безкоштовно можуть скористатися діти-інваліди від двох до вісімнадцяти років із фізичними і розумовими вадами.

Центр забезпечує права дітей-інвалідів на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою їх наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ і загальноосвітніх шкіл. Діти-інваліди, які потребують постійного стороннього догляду і не можуть перебувати в загальноосвітніх закладах, забезпечуються соціальним, психолого-педагогічним патронатом удома.

У центрі створені умови для всебічного розвитку, засвоєння вихованцями знань, умінь і навичок для їхньої підготовки до здобуття дошкільної освіти, а в подальшому – повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням рекомендацій лікарів. Батьків готують до продовження реабілітаційного процесу з дітьми-інвалідами за межами центру, соціально-педагогічний патронат таких сімей. Дітям надається кваліфікована допомога у здійсненні корекції психофізичного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації, до якої залучаються батьки, а також комплексна реабілітація та соціальна адаптація. Патронатна служба надає послуги із соціального та педагогічного патронату вдома.

Тривалість одного курсу реабілітації дитини-інваліда шість місяців. Його можна розбивати на декілька періодів. Можливе продовження терміну перебування дитини-інваліда після досягнення нею 18 років на один рік для завершення виконання індивідуального плану реабілітації.
За дитиною-інвалідом зберігається місце в центрі в разі її хвороби, карантину, хвороби або відпустки батьків чи законного представника, у літній період, але не більше 75 днів.

Після закінчення курсу реабілітації дитині-інваліду видається документ із переліком та обсягом наданих їй послуг, результатів реабілітації та рекомендацій на майбутнє.
Учасниками процесу соціальної реабілітації є діти-інваліди, методисти, практичні психологи, соціальні педагоги, вчителі-реабілітологи, асистенти вчителів-реабілітологів, фахівці з фізичної реабілітації, музичні керівники, лікарі-педіатри, дитячі неврологи, масажисти. Для відновлення рухових функцій і подолання фізичних обмежень діють кабінети фізичної реабілітації, фізіотерапії, масажу, які оснащені сучасним обладнанням та апаратурою. До послуг дітей-інвалідів бальнеологічне відділення з гідромасажними ваннами для підводного душу-масажу, рук і ніг, душу Шарко, універсальними висхідними та циркулярним душами.

Діти-інваліди проходять реабілітацію в центрі в таких підгрупах: ранньої соціальної реабілітації (від 2 до 6 років); соціальної реабілітації (від 6 до 14 років); професійної орієнтації (від 14 до 18 років).
Адреса центру 34400, Рівненська область, м. Кузнецовськ, вул. Меслибницька, 9.
Зарахування дітей-інвалідів у центр проводиться за індивідуальним графіком відповідно до направлення головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, згідно поданих до місцевих (районних) управлінь праці та соціального захисту населення документів?
1. Індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда (видають лікарсько-консультативні комісії відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08.10.07 № 623 «Про затвердження форм індивідуальної програми реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядок їх складання»);
2. Копії свідоцтва про народження дитини-інваліда;
3. Копії пенсійного посвідчення дитини-інваліда;
4. Довідки з місця роботи батьків;
5. Довідки про склад сім’ї;
6. Копії медичного висновку про інвалідність.
Батькам дітей-інвалідів м. Рівне для отримання направлення необхідно всі копії подавати з оригіналами в управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому (Соборна 12, каб. №11, тел. 266780).

Уже є схвальні відгуки батьків про Рівненський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Зокрема, матері одинадцятирічних Марії та Анни захоплені чудовими умовами для проживання: багато місця для руху, добре харчування, хороші процедури. Вони відзначили дуже чуйне ставлення персоналу, цікаве трудове навчання, яке призначається відповідно до захворювання дитини. Після реабілітації стан здоров’я дитини значно поліпшується. Незручність батьки відчувають лише в тому, що матерям доводиться харчуватись окремо за власні кошти.

Начальник відділу управління праці та соціального захисту населення Олена ПЕТРИК

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.