Рівненщина долучиться до ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд»

Январь 31 12:36 2012

Громадськість Рівненщини виробить і надасть свої пропозиції Кабінету Міністрів України щодо впровадження багатосторонньої міжнародної ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд», до якої наша держава приєдналася у вересні 2011 року.

Ця ініціатива передбачає сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до цього процесу, боротьби з корупцією та використання нових технологій в процесах урядування у країнах, які до неї приєдналися. Громадські організації вирішили допомогти Уряду виконати взяті на себе зобов’язання щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до цього процесу, боротьби з корупцією та використання нових технологій в процесах урядування, створивши Громадське Партнерство на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд». На сьогодні до його складу входять 47 недержавних організацій та 13 індивідуальних членів.

Для координації роботи ініціативи на місцевому рівні із числа членів Партнерства було створено мережу її регіональних координаторів. Саме вони мають донести до широкої громадськості інформацію про ініціативу «Партнерство Відкритий Уряд», постійно збирати та аналізувати пропозиції до Національного плану, комунікувати з органами місцевої влади та надавати консультації по впровадженню ініціативи. З цією метою регіональні координатори спільно виробили план дій на найближчі чотири місяці. Реалізувати його допоможуть інформаційно-комунікаційні майданчики, що з 23 січня вже діють по всій території України та координуються Секретаріатом Громадського Партнерства.

А вже з 1 лютого починає свою роботу всеукраїнська «гаряча лінія», консультанти якої надаватимуть вичерпну інформацію щодо ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» (тел.: 044 360-52-42). Окрім того, координатори вже розпочали збір кращих регіональних практик у впровадженні окремих компонентів ініціативи.

Як зазначає Олексій Хмара, президент Творчого об’єднання «ТОРО» — Контактної групи в Україні Transparency International, неурядові організації можуть долучитися до ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» наступним чином: допомогти у зборі позитивних практик впровадження окремих компонентів ініціативи; надати власні пропозиції до проекту Національного плану; взяти участь в загальноукраїнських консультаціях по проекту Національного плану; допомогти в підготовці фінальної версії Національного плану; посприяти в інформуванні міжнародних партнерів про досвід України в реалізації ініціативи «Відкритий Уряд». Усі зацікавлені громадські організації можуть звернутися до Секретаріату Громадського Партнерства ogp@toro.org.ua.

Вся інформація про діяльність Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» доступна за посиланням: http://www.toro.org.ua/ogp/. Діяльність Громадського Партнерства фінансово підтримується Міжнародним фондом «Відродження» в рамках проекту «Сприяння Уряду України в належному впровадженні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». Перший етап», що реалізується Творчим об’єднанням «ТОРО».

Інформаційний відділ РОГО КВУ

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.