На Рівненщині СБУ викрила банкірів, які незаконно заволоділи державними грошима

Январь 30 11:40 2012

На Рівненщині співробітники СБУ викрили та припинили протиправну діяльність завідуючої касового вузла та головного бухгалтера обласної філії АТ «Ощадбанк», які, втрутившись в автоматизовану систему цієї фінансової установи, заволоділи державними коштами в сумі 900 тисяч гривень.

Встановлено, що у листопаді 2011 року завідувачка касового вузла, маючи право доступу до інформації, яка обробляється в комп’ютерах філії, діючи у змові з головним бухгалтером, несанкціоновано внесла завідомо неправдиві дані щодо отримання від одного з регіональних відділень банку надлишків готівкових коштів.

Зловмисниця, використовуючи пароль для входження в операційну систему банку своєї підлеглої, без її відома та без фактичного надходження коштів, несанкціоновано сформувала в електронному вигляді видатково-прибутковий касовий ордер щодо здійснення банківської операції. У результаті чого незаконно отримані кошти у сумі 900 тисяч гривень було переведено правопорушницями у готівку та витрачено на власні потреби.

16 січня цього року слідчим відділом УСБУ в Рівненській області стосовно двох службових осіб обласної філії банку порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.362 (несанкціоновані зміни інформації, яка обробляється в ЕОМ (комп’ютерах), вчинені особою, яка має право доступу до неї, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального Кодексу України.

Триває слідство.

Про це повідомили з прес-групи УСБУ в Рівненській області.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.