На гігантській писанці намалюють «Дерево життя» [+ФОТО]

Январь 30 14:23 2012

До Рівного привезли величезне пасхальне яйце висотою близько 4-х метрів та до трьох метрів в ширину, що у воді не тоне, у вогні не горить. Його неможливо розбити. Майбутня писанка пристосована до різних природних умов, адже її виготовили з армованого пластику за спеціальною технологією на заводі Антонова.

Протягом місяця місцеві художники працюватимуть над розписом яйця. Гігантська писанка з’явиться на майдані Незалежності на Великдень. Рівне стало першим містом, що взялося до розпису гігантського яйця.

– Технологія його виконання непроста, і нині перед нами стоїть завдання якісного розпису, – пояснив директор дитячої художньої школи Артур Мартиненко. – Для цього створили команду спеціалістів, які розробляли ескізи розпису. Нині складається кошторис, кінцева суми поки невідома, адже для роботи потрібні не лише відповідні фарби, а й певні пристосування, які б дозволяли писанку обертати.

Майбутній візерунок для унікальної диво-писанки обирали з-поміж трьох остаточних варіантів. Перемогу здобув ескіз писанкарки Наталії Дребот, в основу якого лягло поєднання традиційної та сучасної писанки. Виконуватимуть писанку у техніках розпису і травлення впродовж місяця.

– Основний знак у центральній частині писанки – «Дерево життя», що символізує рід, забезпечує зв’язок між небом і землею та має магічну силу приносити щастя і відвертати зло. Навколо нього розташовані елементи народних традиційних писанок Рівненщини – «зірка», «косий хрест», «крученики», «огірочки», «драбинка». Писанку розмалюють у біло-коричневій, червоно-чорній гамах, у поєднанні із зеленим та жовтим кольорами, – пояснює Наталія Дребот.

Після Великодніх свят диво-яйце перевезуть до Києва, де воно візьме участь у загальнонаціональному «Параді вишиванок-2012». В столиці пасхальні яйця можна буде побачити на День незалежності – їх провезуть Хрещатиком на возах, а потім виставлять на Співочому полі. Після 24 серпня всі розмальовані писанки передадуть музею під відкритим небом в Пирогово.

Втім, аби насолодитися красою писанки рівнянам не доведеться їхати до столиці. Для Рівного придбають власне гігантське яйце, вартістю 27 тисяч гривень. Кошти для його придбання заклали у міському бюджеті.

Марина ФУРС


write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.