Щоб не порушився зір,

Январь 26 10:44 2012

гратися в комп’ютерні ігри можна не більш як годину на день

Умови виховання, навчання та дозвілля не повинні бути агресивними для здоров’я дітей. За сучасних умов особливу увагу слід звернути на особливості при роботі з комп’ютерною технікою, радить завідувач відділення гігієни дітей та підлітків міської СЕС  Ірина КОВАЛЬЧУК:

– Оскільки під час роботи на комп’ютері навантаження на зір більше, ніж при читанні, мають бути створені всі умови для профілактики розвитку в дітей швидкої зорової втоми. Комп’ютерне зображення складається з величезної кількості точок – пікселів, що постійно миготять. Це обумовлює значне напруження зору зі зміною його фокусу під час роботи з монітором. Такі перевантаження вкрай небезпечні, тому що легко можуть привести до порушень рефракції (заломлююча сила оптичної системи ока, виражена в умовних одиницях – діоптріях). Особливо це стосується дітей віком до 11 років, орган зору яких тільки формується. Тому екран монітора має бути розміщений на відстані 40-80 см від очей дитини. Краще розташовувати його перпендикулярно до лінії погляду дитини. Кут нахилу екрана по вертикалі має становити
0-30%, тому при придбанні  монітора перевагу слід надавати тому, що комплектується  підставками з поворотними кронштейнами для регулювання нахилу екрана. Також важливо використовувати  монітори  з пласкою поверхнею екрана, що не змінюють зображення  по вертикалі та горизонталі.

Вагоме місце  в режимі дня сучасних дітей та підлітків займають різноманітні комп’ютерні  ігри. За  даними гігієністів, цьому  видові  позашкільної діяльності  надають перевагу 76%  дітей. Комп’ютерна гра має бути зорієнтована  на розвиток логічного мислення та відповідати віку дитини. Проте до віку дитини психологи радять додати ще 6 місяців, а якщо дитина емоційно неврівноважена або їй ще нема 6 років, то навіть півтора року. Тривалість гри  повинна становити: до 30 хвилин – для дітей молодшого шкільного віку, від 6 до 10 років (1-4 класи) та 45 хвилин – для середнього і старшого шкільного віку, від 11 до 16 років і старших.

Гратися за комп’ютером дитині не варто довше як годину. А відвідувати комп’ютерний ігровий заклад рекомендується не більше ніж два рази на тиждень.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.