Рівняни скаржаться, що не мають де будуватися

Январь 26 14:02 2012

Затягування розгляду звернень із земельних питань і відсутність ділянок під індивідуальну забудову турбують рівнян найбільше. Про це розповіла начальник головного управління Держкомзему в Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко.

Саме з такими скаргами найчастіше звертаються до управління Держкомзему мешканці обласного центру. Органи місцевого самоврядування зобов’язані законом надавати відповіді на звернення громадян упродовж місяця. Однак ці терміни не завжди витримуються, тож люди й скаржаться.

–  Часто рівняни приходять із наріканнями, що вони стоять у черзі на отримання ділянки під забудову з 1992 року, а землі й досі не отримали, –  пояснила начальник головного управління Держкомзему в області Світлана Богатирчук-Кривко. – Після того як у 1998 році були внесені зміни в межі міста, у Рівному є достатньо земельних ділянок, які можна давати під будівництво. Проблема лише в тому, що там не прокладені комунікації. Тому спочатку слід вирішувати саме це питання, а лише після цього можна роздавати землю, щоб не повторювати ситуацію, яка нині склалася в Червоних Горах. Там люди побудувалися, але в масиві немає ні доріг, ні соціальної інфраструктури. І кожен до своєї хати мусив сам прокладати воду, газ, електрику. Що ж до ділянок під комерційні об’єкти, то вони, безумовно, мають реалізовуватися через аукціон.

Серед інших питань, із якими часто приходять мешканці області до управління Держкомзему, важливе місце займають нарікання на роботу ліцензіатів (компаній, що надають послуги в сфері землеустрою, оцінки землі тощо). Їх в області є понад 80. Торік, реагуючи на скарги, чиновники здійснили 22 позапланові перевірки таких компаній. Шість із них позбавили ліцензій після відповідних подань обласних чиновників.

– На жаль, ліцензії таким фірмам видають у Києві, тож ми маємо на них незначний вплив, – наголосила Світлана Богатирчук-Кривко.

Наталія КОРКОШ

Мовою цифр

218 земельних ділянок та прав оренди на них продано в області торік. Загалом виручили понад 19 мільйонів гривень, що більш як на п’ять мільйонів перевищує показники 2010 року.
Торік в області відбулося 11 земельних аукціонів, на яких продали 11 ділянок загальною площею 0,25 гектара. На торгах було також продано право оренди 44 земельних ділянок на суму два мільйони гривень. Це в 1,6 разу більше за стартову ціну.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.