Рівненське підприємство приховало 1,8 мільйона гривень податків

Январь 26 16:10 2012

Слідчі відділу податкової міліції УПМ ДПА в Рівненській області порушили кримінальну справу стосовно службових осіб одного з рівненських підприємств за умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.
З’ясувалося, що службові особи одного з приватних підприємств Рівного уклали договір комісії із столичною фірмою. Рівняни зобов’язувалися придбати за кордоном, ввезти в Україну та розмитнити покриття для підлоги та супутні матеріали, необхідні для виготовлення покриття для підлоги, для столичного підприємства.
На виконання цього договору службові особи рівненської фірми придбали за межами України необхідні товари виробництва Сербії, Нідерландів, Франції, Швеції, Бельгії. Для мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ та мита службові особи оформили укладення зовнішньоекономічного контракту на купівлю покриття для підлоги з фірмою з Гонконгу.
В подальшому, при ввезенні придбаних товарно-матеріальних цінностей в Україну, в порушення вимог Податкового кодексу України, Митного кодексу України, Постанови КМУ «Про затвердження Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України та подання відомостей для її підтвердження» службові особи рівненського підприємства вказали у вантажно-митних деклараціях занижену вартість товарів, у зв’язку з чим ухилились від сплати ПДВ на суму майже півтора мільйона гривень та мита на суму понад 300 тисяч гривень. Загалом, керівництво рівненської фірми приховало від держави 1,8 мільйони гривень.
Умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах карається штрафом від п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Про це повідомив прес-офіцер УПМ ДПА в Рівненській області Олександр Мрозович.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.