ОСББ відчули смак зробленої справи

Январь 26 14:06 2012

У Рівному все активніше створюються ОСББ, бо ця прогресивна форма роботи з мешканцями будинків, які дбають про збереження їхнього стану, поліп­шення своїх житлово-побутових умов, уже добре себе зарекомендувала. А влада допомагає таким об’єднанням завдяки Муніципальній програмі сталого розвитку, головне завдання якої – забезпечення належної якості життя на місцевому рівні.

Саме на реалізацію цієї програми протягом трьох років  бюджет міста  виділяє по 3,5 мільйона гривень. Торік втілено в життя  31 проект, що дало можливість поліпшити життя 10 тисячам рівнян. Така ж сума коштів закладена в бюджеті на нинішній рік, а вже подано на конкурс 82 заявки на реалізацію різноманітних ремонтних проектів.

Отож, як заявив на семінарі для 150 керівників ОСББ і ЖБК нашого міста заступник міського голови Сергій Васильчук, конкурс буде серйозний. Дорадчий комітет скрупульозно визначатиме переможців, адже заявок  набагато більше, ніж грошей. І вони ще надходитимуть до 1 березня.

Щирий прихильник ОСББ міський голова Володимир Хомко назвав  Муніципальну програму сталого розвитку за участю громади однією з кращих у місті й пообіцяв, що влада зробить усе для того, щоб вона процвітала.

Міський голова висловив свої міркування з приводу недоліків, які заважають розширювати програму й залучати до неї все більше громад. Найперший із них – у програмі не бере участі держава. Якби вона допомагала, то місто вдвічі могло б збільшити фінансування програми. Крім того, немає градації проектів і соціального захисту найбід­ніших. На думку Володимира Хомка, енергозберігаючі проекти влада повинна фінансувати до 90 відсотків, бо вони дорогі. А допомогти їх втілити в життя повинна була б держава через субсидії бідним. «Якби це було, – зауважив Володимир Хомко, – ми могли б Муніципальну програму довести до ідеалу й багато зробити для міста та його мешканців».

Але й так завдяки цій програмі рівняни відчули смак зробленої справи, побачили переваги ОСББ над ЖКП, поміняли свій менталітет. Міський голова вважає, що це перша сходинка до демократичного суспільства, а всіх, хто був на семінарі, він назвав своїми однодумцями. Він також продемонстрував на яскравих прикладах роботи окремих ОСББ привілеї, які отримали мешканці від впровадження проектів.

Так, мешканці будинку, де діє ОСББ «Дружба», після виконання проекту із заміни централізованого опалення на автономне у перший місяць опалювального сезону заплатили за використаний газ від 90 до 140 гривень. А від теплопостачальної організації, що за інерцією надіслала рахунки на оплату тепла, значилася сума по 400-500 гривень. Оце економія! Навівши цей факт, міський голова зауважив, що влада найбільше підтримуватиме енергозберігаючі проекти.

Працівники управління економіки розповіли учасникам семінару, як правильно оформити заявки на проекти, підготуватися до конкурсу, за якими критеріями дорадчий комітет відбиратиме проекти і визначатиме переможців.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.