Льонарство відродити можна, було б бажання

Январь 26 11:48 2012

Якщо в нас є льонокомбінат, то було б добре, аби він ткав полотно з української лляної пряжі, а не тільки трикотаж – з індійської бавовняної.

«Я не фахівець у льонарстві, зате швидко вчусь», – зауважив із цього приводу власник льонокомбінату Олег Червонюк, який позавчора спеціально прийшов на щорічний зліт фермерів області, аби поговорити з ними про відродження вирощування льону.

Колись наша область славилася своїм льонарством на весь Радянський Союз. Утім, селяни цього й досі не забули, хоча меліоровані поля, на яких ріс льон, знову заболочуються та заростають чагарниками. Фермер з Яринівки Березнівського району Анатолій Лапюк на зльоті висловив щодо цього таку думку: «Відродити сільське господарство у нас на Поліссі можна тільки завдяки таким трудомістким галузям, як льонарство і тваринництво». Вторячи йому, Олег Червонюк зауважив, що підняти економіку держави взагалі можна завдяки сільському господарству та легкій промисловості. Отже, оскільки ці дві галузі в нашій області мають спільну точку дотику – льон, то й працювати над відродженням льонарства треба спільно.

Для початку Олег Червонюк запропонував створити невелику робочу групу, яка б визначила, яким шляхом треба йти. Звичайно, зауважив він, потрібен науковий підхід. А вчитися є в кого. Адреси досвіду власник льоноком­бінату вже дізнавався. Бельгія, Голландія та Франція – це ті країни, які ще вирощують у Європі льон. Вони відправляють його на переробку до Китаю. Але в нас варто затівати цю справу вже тому, що переробку можна зробити на своєму льонокомбінаті. Звичайно, доведеться купувати для цього нове прядильне обладнання, бо колишнє застаріло не тільки фізично, а й морально. Та Олег Червонюк до цього готовий. «Ми зробили перший крок – освоїли виробництво тканини, а тепер хочемо зробити другий – налагодити виробництво пряжі, необхідної для ткацтва». Якою буде довжина і тривалість цього кроку, точно не вирахуєш. Проте Олег Червонюк переконаний, що його бажання повернути льон на льонокомбінат може стати реаль­ністю років за п’ять.

Людмила МОШНЯГА

write a comment

2 комментария

  1. Февраль 03, 17:23 #1 Ігор

    Прохання надати контакти пана Червонюка для обговорення можливої співпраці на відродження льонарства в Поліссі.

    Reply to this comment
  2. Февраль 05, 13:04 #2 Друг

    Сумніваюсь я, що це льонпрство хтось реанімує. Надто велика ттам частка ручної праці!

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.