Кір піднімає голову

Январь 26 10:50 2012

Надійний метод запобігання кору – вакцинація.

Торік у Рівному виявили всього 3 випадки захворювання на кір. А за 18 днів нового року вже зареєстровано 27 таких випадків. Причому занедужали лише дві дитини до чотирьох років, а всі інші – це дорослі від 15 до 33 років.

Кір – вірусна хвороба, що характеризується лихоманкою, млявістю, слабкістю, головним болем, дрібноплямистим висипом, ураженням кон’юнктиви і нежитем. Джерело інфекції – хвора людина, заразитися від якої можна повітряно-крапельним шляхом. Особливо сприйнятливі до кору люди, які не хворіли на нього і не робили щеплення проти хвороби.

– Інкубаційний період кору триває в середньому 9-11 днів, але може збільшуватись до 21 дня, якщо людина щеплена. Початковий період хвороби характеризується підвищенням температури тіла до 38-39°С, розбитістю, загальним нездужанням, зниженням апетиту. Посилюється нежить, виникає грубий «гавкаючий» кашель, різко виражене почервоніння кон’юнктиви. З’являється корева висипка у вигляді дрібних червоних плям, розташованих на слизовій оболонці м’якого та твердого піднебіння або щік (зовні нагадує манну крупу або висівки), – розповідає про симптоми хвороби лікар-епідеміолог міської СЕС Світлана Зяткевич. – На 3-4-ий день температура тіла знижується, але з появою коревої висипки знову підвищується. Підсилюються загальна інтоксикація й ураження дихальних шляхів. На місці висипу на тілі спостерігається висівкоподібне лущення (на обличчі і тулубі). Характерний  кон’юнктивіт, іноді з гнійним виділенням, а у деяких хворих з’являються  болі в животі, рідкий стілець.

Кір небезпечний тим, що після перенесеного захворювання сильно пригнічується імунітет, а тому виникають ускладнення (пневмонія, отит, кон’юнктивіт, гайморит).

– Лікування відбувається вдома, госпіталізують хворого лише у випадках з ускладненнями. Хворим рекомендований постільний режим. Хворому слід споживати велику кількість рідини, фруктових соків, вітаміни, при стійкому сухому кашлі – відхаркувальні засоби. В очі закапують альбуцид 3-4 рази на день. Потрібно максимально обмежити контакт недужого з іншими людьми, – розповідає лікар-епідеміолог.

Надійний метод запобігання кору – вакцинація. Щеплення забезпечує захисний ефект протягом близько 15 років. Уперше його роблять дітям у віці 12 місяців, вдруге – у 6 років. Також можна проводити щеплення  дітям і дорослим до 30 років за епідпоказаннями у разі виникнення спалахів кору, якщо вони не були щеплені та не хворіли на кір.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.