Коли дитина кашляє,

Январь 26 11:06 2012

це може бути початком кашлюку. Найуразливіші до хвороби – діти до восьми років

Кашлюк – гостре інфекційне захворювання, що поширюється повітряно-крап­линним шляхом на відстані 2-3 м. Найчастіше хворіють на нього діти у віці від кількох місяців до 5-8 років. Початок захворювання нагадує грип або респіраторну інфекцію: почервоніння в горлі, кашель, чхання, очі, що сльозяться, легкий жар.

Через декілька тижнів кашель стає більш болісним, напади починаються раптово і повторюються по 40 і більше разів протягом доби. Вони часто супроводжуються блювотою. На останній стадії захворювання жар та інші симптоми минають, але кашель залишається. Важкі напади продовжуються, особливо вночі. Дитина кашляє по 8-10 разів, жодного разу не передихнувши, потім нарешті зітхає, видаючи характерний судорожний і галасливий звук. Ця стадія може тривати тижнями, але врешті-решт напади кашлю слабшають.

Загрозливе для життя ускладнення кашлюку – пневмонія. Крім того, під час кашлю тіло настільки напружується, що це може викликати грижі, випадання прямої кишки і крововилив у мозок. Протягом кількох наступних років у дитини, котра перенесла кашлюк, з’являється схильність до інших захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем.

Найважливішою умовою успішного проведення проти­епідемічних заходів при кашлюку є рання діагностика. Хворого в домашніх умовах ізолюють в окремій кімнаті до 25-го дня від початку хвороби. Госпіталізації підлягають пацієнти з тяжкою та ускладненою формами кашлюку, особливо діти віком до 2 років, хворі діти з родин, які проживають у несприятливих побутових умовах. На дітей до 7 років, які контактували з хворими на кашлюк, накладають карантин терміном до 14 днів із моменту ізоляції хворого.

Єдиним ефективним засобом запобігання захворюваності є щеплення. Вакцину кашлюку часто вводять разом з вакцинами проти дифтерії і правцю дітям до 7 років. З метою активної імунізації у нас в країні використовують цільноклітинну кашлюкову вакцину, яка входить до складу комбінованої вакцини АКДП. Проте з роками виникла інша проблема – антивакцинальна кампанія, що сприяла негативному ставленню до вакцинації з боку батьків. Сьогодні створили вакцину нового покоління з ацелюлярним кашлюковим компонентом АаКДП. Така вакцина зареєстрована в Україні під назвами «Інфанрикс» чи «Пентаксим».

Кашлюк дуже небезпечний для немовлят, оскільки після кашлю вони не можуть добре відновити дихання. Малюкові потрібен ретельний догляд. Якщо він часто блює, то йому буде важко їсти, тому не варто дотримуватись режиму годування, а годувати відразу ж, щойно малюк заспокоїться після кашлю чи блювання.

Ярослав КОЛОБОВ,
в.о. завідувачаепідвідділу міської СЕС

Поради для мам:

1. Залишайтеся з дитиною під час нападів кашлю, бо вона може дуже страждати.

2. Якщо дитина часто кашляє і блює після їжі, давайте страви малими порціями, але частіше відразу після нападу кашлю.

3. Забавляйте дитину – напади будуть рідшими, якщо відвернути її увагу. Однак не дозволяйте занадто збуджуватись або перевтомлюватись – це може спричинити кашель.

4. Спіть з дитиною в одній кімнаті, щоб бути поруч під час нападу кашлю вночі.

5. Не дозволяйте нікому курити в присутності малечі і не давайте їй ніяких ліків від кашлю.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.