На «Волинь-Цемент» готуються до використання альтернативного палива

Январь 25 14:06 2012

фото:ogo.ua

Одне з найбільших підприємств області ПАТ «Волинь-Цемент», яке ще три роки тому споживало 108 мільйонів кубометрів газу на рік, нині використовує лишень 7,8 мільйона кубометрів імпортного енергоресурсу, а це два відсотки від загального споживання. Решту (98%) при виробництві цементу замінило вугілля.
Така потреба виникла через постійне подорожчання блакитного палива, а отже й продукції. Відтак, за 2008-2010 роки в перехід з газу на вугілля інвестували 60 мільйонів євро, розповіли на підприємстві. Це був перший етап, завдяки якому здешевили вартість продукції, тобто підвищили її конкурентоспроможність.

Наступним кроком у зниженні собівартості цементу буде використання альтернативних видів палива, зокрема сортованих та перероблених твердих побутових відходів із сміттєзвалища. Про це розповів журналістам, які разом з головою облдержадміністрації Василем Берташем побували на підприємстві, генеральний директор ПАТ «Волинь-Цемент» Сергій Дудзяний.

Нині розробляють відповідний проект, він коштуватиме 2,6 мільйона євро. Загалом планують замінити альтернативним паливом 40 відсотків енергоресурсу. Крім того, це дозволить вирішити ще одну проблему – утилізувати тверді побутові відходи. До того ж не лишень в межах області, а й держави. Таким чином покращити екологічну ситуацію в Україні. Тим часом керівник області Василь Берташ зазначив, що заміна імпортного енергоресурсу місцевим не лишень знижує вартість цементу та робить його конкурентноспроможним, а й дає можливість працювати внутрішньому ринку (зокрема, нові робочі місця, надходження до бюджетів усіх рівнів).

write a comment

1 Comment

  1. Январь 25, 23:31 #1 222

    А як щодо екології? І яка теплотвірна здатність нового палива? Чи буде ліцензія????

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.