Рівнянка відстояла в суді кошти, отримані під час роботи у виборчій комісії

Январь 23 15:53 2012

Майже 3,5 тисячі гривень допомоги з безробіття, отриманих у період роботи головою ДВК під час президентських виборів 2010 року, змогла відстояти в Житомирському апеляційному адміністративному суді жителька Рівного.
Жінка працювала на виборах Президента України в 2010 році головою дільничної виборчої комісії і під час виконання обов’язків у ДВК одночасно перебувала на обліку в міському центрі зайнятості як безробітна та отримувала допомогу. Згодом центр зайнятості подав позов на неї до Рівненського окружного адміністративного суду, вважаючи, що вона не мала права отримувати таку допомогу. В результаті суд прийняв рішення, яким зобов’язав громадянку повернути 3440,32 гривень. Мовляв, виконуючи обов’язки у виборчій комісії на оплатній основі, вона не мала права отримувати одночасно і винагороди за виконання таких обов’язків, і допомогу з безробіття. Після цього рішення Державна виконавча служба наклала арешт на майно рівнянки.
Тоді громадянка звернулася за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України». Юристи організації, проаналізувавши ситуацію, підготували жінці апеляційну скаргу до Житомирського апеляційного адміністративного суду на постанову Рівненського окружного адмінсуду.
У результаті Житомирський суд своєю постановою задовольнив апеляцію рівнянки і скасував рішення суду першої інстанції, відмовивши центру зайнятості в позові про стягнення коштів допомоги за безпідставністю. Зокрема, апеляційний суд у своїй постанові встановив, що «виконання обов’язків члена виборчої комісії з оплатою праці в комісії особою, визнаною в установленому законом порядку безробітною віднесено до видів оплачуваних громадських робіт, пов’язаних з підготовкою та проведенням виборів Президента України у 2010 році; до того ж, виборчі комісії не можна віднести до роботодавців в розумінні п. 9 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт».
— Суд підтвердив нашу думку, що людина має право отримувати одночасно і допомогу з безробіття, і винагороду за роботу у виборчій комісії, – прокоментував ситуацію керівник центру права РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов. – Тому рівнянка тепер не повинна повертати державі справедливо отриману допомогу з безробіття.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.