На Рівненщині відбудуться «Бурштинові гостини»

Январь 20 10:07 2012

Тривають перемовини з майстрами, які працюють із «сонячним каменем». Гостини стануть ще одним заходом, який репрезентуватиме Рівне як бурштинову столицю. Адже Рівненщина – єдина область в Україні, де видобувають сонячний камінь.
Музей бурштину, що діє в обласному центрі, також планують перетворити на науковий осередок, залучаючи до співпраці вчених-бурштиністів із Росії та Польщі. А вже невдовзі у закладі відкриють нову виставкову залу, розповів директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига. Там планують влаштувати експозицію нових видів інклюз, назви яких пов’язані з Волинню.
Крім того, в області стартує проект «Рівненщина – край бурштинових янголів».
Він є своєрідним продовженням міжнародного бурштинового форуму, який відбувся в області торік. У рамках заходу було проведено конкурс ідей про те, як краще популяризувати «сонячний камінь», котрий видобувають на Рівненщині. Одна з пропозицій – перетворити область на край бурштинових янголів.
З ініціативи обласної влади, до цього процесу вирішили долучити дітей з усієї області, а також, за бажанням, і дорослих. Усі охочі взяти участь у проекті можуть майструвати янголів із будь-яких матеріалів, використовуючи різну техніку – від пап’є-маше та макраме – до ліплення з глини та різьби по дереву. Працювати над виробами вони зможуть до Великодня. Адже саме тоді в Музеї Бурштину відбуватиметься парад янголів. Найвдаліші вироби визначатиме журі, до якого увійдуть бурштиністи та художники. Скульптурки янголів-переможців декорують «сонячним каменем». Найцікавіші вироби залишаться у Музеї бурштину і не лишень там. Янголи, зроблені дитячими руками, матимуть продовження своєї історії. А переможці конкурсу отримають приз.
Про це повідомили з прес-служби Рівненської ОДА.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.