Найсолодші апельсини

Январь 18 14:24 2012

дозріли в зимовому саду тролейбусного депо Рівного

Такого солодкого апельсина ніколи ще не їли! У цьому були практично одностайні працівники нашого тижневика, покуштувавши цей фрукт заморського походження, який виріс не десь у теплих краях, а у нас в Рівному. А точніше – в зимовому саду комунального підприємства «Рівнеелектроавтотранс».

Навряд чи сподівався на такий «пресолодкий» результат колишній директор Рівненського тролейбусного управління Олексій Яценко, коли більш як 30 років тому привіз у тролейбусне депо з відпочинку на півдні перші саджанці екзотичних рослин. Так і возив їх згодом звідки тільки міг. Тепер це рослини-старожили. Найвищі серед них фінікова пальма і апельсинове дерево. Своїми кронами вони вже впираються у височенне, майже десятиметрове скляне склепіння цієї незвичної кімнати природи.

І якщо фініків так досі й не дочекалися, то цитрусових холодної зимової пори, коли вони дозрівають і в дикій природі в себе на батьківщині, родить щороку по кілька відер. Причому, апельсини, хоча й мають дещо грубшу шкірку, ніж ті, що ростуть у теплих краях, а дозрівають тут дуже соковиті, пахучі й солодкі-пресолодкі. Електрогазозварник Володимир Чуприна, який наглядає за технічним станом зимового саду, примудрився зробити спе¬ціальний пристрій для їх знімання. Плоди ж бо на такій висоті ростуть, що інакше до них було б і не добратися.

Раніше добре родило й лимонне дерево, зо два десятки років плодоносило, доки не віджило свій вік, як і височенний, до стелі кактус. Та на їхньому місці скоро потягнулись до світла і тепла інші рослини. А лаврове дерево, яке регулярно на зиму підстригають (бо інакше перекриває прохід), влітку знову відростає і стає все пишніше. Задоволені від того й господині: гілочки лавра садівник роздає всім охочим.

– За своїм благотворним впливом цей куточок природи можна було б назвати кімнатою релаксації, – бере на себе роль екскурсовода голова профспілкового комітету тролейбусників Євгенія Козійчук. – Переповнює радість від споглядання безлічі екзотичних форм, кольорів і ароматів. І це упродовж усього року!

Ось і в ці січневі дні облите п’янким ніжним цвітом величезне кавове дерево. Нагадують рівненький килим смарагдові зарості плюща і самшиту. Тішить око насиченим жовтим цвітом трояндовий кущ. По краю саду набираються сили зарості бамбуку, які з часом перетворюються на вудлища для тролейбусників-рибалок. Що й казати, правий був класик: красиве тут поєдналося з корисним.

Марія КОРНІЙЧУК

write a comment

2 комментария

 1. Январь 13, 09:42 #1 Sider

  Краще б зарплату кондукторам підвищили чи новий тролейбус купили. А то коли підвищують ціни на проїзд, то плачуться, що грошей нема, а ссамі апельсини вирощують. При нинішній ціні на електроенергію, у яку ж суму обходиться обігрів цієї теплиці?

  Reply to this comment
 2. Январь 13, 13:58 #2 Sideru

  який же це прекрасний сад!!!
  молодці люди, що потрудились і його зберегли. ніде ж бо вже в Рівному (та й чи тільки в Рівному!) немає такої райської оази, бо практично на ентузіазмі такі речі тримаються. І якщо ще можна щось позитивне про рідне місто прочитати, то це саме та інформація, яка гріє серце.
  А про обігрів зимового саду цього року, принаймні, потурбувалася сама природа, бо навіть деякі літні квіти тут у саду і поблизу нього все ще цвітуть — такою теплою видалася ця зима.

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.