Спільно з мером

Январь 12 10:46 2012

шукатимуть шляхи вирішення збору небезпечних побутових відходів від населення вихованці ПДМ

А висловили свої пропозиції на традиційному різдвяному прийомі в Рівненському ПДМ активісти учнівського самоврядування та обдарованої молоді шкіл міста, які зустрілися тут із міським головою Володимиром Хомком та начальником управління освіти Василем Харковцем.

У рамках цієї зустрічі молоді активісти взяли участь у майстер-класах: «Пропаганда економічної неграмотності, як чинник для розвитку малого та середнього бізнесу серед молоді»; «Участь у молодіжних громадських об’єднаннях, як один із способів впливу на громадське життя регіону»; «Роль соціальних мереж у соціалізації молоді»; «Сучасна українська культура та її вплив на молодь».

На базі екологічного центру відбувся майстер-клас «Розвиток без руйнування – раціональне використання земельних ресурсів у контексті сталого розвитку міста». Тема ця надзвичайно актуальна для нашої країни, адже саме земля є основою сільськогосподарського та промислового виробництва, базою для розвитку будівництва, транспортних мереж.

А майстер-клас у формі гри-аукціону наочно продемонстрував, що розпоряджатися земельними ресурсами треба на підставі виважених рішень, що враховують їхню екологічну, економічну, соціальну та культурну цінність. В атмосфері толерантності та конструктивності молодь відкрила нові перспективи до самовдосконалення та розвитку.

Після закінчення майстер-класів міський голова Рівного Володимир Хомко  поспілкувався з учнівським активом. Він почув від молоді запитання, які демонстрували певний рівень ¬обізнаності та зрілості її поглядів на окремі аспекти формування міської політики. Зокрема, вихованців екологічного центру цікавили питання поводження з небезпечними побутовими відходами, які за правилами не можна викидати у загальні сміттєві контейнери і система збору яких від населення не налагоджена. Це батарейки, акумулятори, лампи, використана тара від лакофарбової продукції.

Цікавило юних екологів і питання надання заповідного статусу «Пам’ятка природи місцевого значення» віковим деревам, що ростуть на території міста. Адже цей запобіжний захід зміг би захистити цінні й цікаві природні об’єкти для сучасного та майбутніх поколінь Рівного. Великою стурбованістю було викликане питання порушення охоронного режиму на території заповідного урочища «Бармаківське», яке стало місцем тренувань велосипедистів, та виділення спеціальної ділянки для облаштування траси з трамплінами у межах міста.

Володимир Хомко конструктивно реагував на всі запитання молоді, був відкритим і приймав пропозиції. Він пообіцяв підтримку в реалізації заходів щодо збереження вікових дерев і заповідного урочища «Бармаківське», бо поділяє турботу молоді про стан навколишнього природного середовища. Складнішим виявилося питання організації збору від населення небезпечних побутових відходів. Але міський голова висловив бажання спільно шукати шляхи ви¬рішення цієї проблеми.

Молоді активісти отримали від Володимира Хомка інформацію щодо розвитку промислових підприємств Рівного, перспектив будівництва об’єктів соціально-культурного призначення, подальшої розбудови притулку для бездомних тварин, вдосконалення положення щодо стипендіального фонду міського голови тощо.

Ірина КУРОЧЕНКО,
керівник екологічного центру ПДМ

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.