Не встигли перейти до нових порядків, як довелося повертатися до старих

Январь 12 10:57 2012

Міськвиконком скасував своє листопадове рішення про виділення в окрему комунальну послугу вивезення твердих побутових відходів. Причина – зміни в законодавстві. Тож за сміття поки що платитимемо по-старому – разом із квартплатою.

Законодавство забороняє ЖКП надавати іншим підприємствам інформацію про своїх споживачів (особисті дані). За порушення цієї норми передбачений серйозний штраф. Тобто комунальники не мають права надати списки мешканців багатоквартирних будинків, які вони обслуговують, компаніям, що вивозять сміття. Останні ж через це не можуть виписати рахунки за вивезення відходів. Тож доки не буде роз’яснень, як діяти в нових умовах, за вивіз сміття рівняни платитимуть так, як і раніше. Компаніям, які вивозять відходи, це не вигідно. Адже ЖКП часто затримують або не повертають їм кошти, які мешканці платять за вивіз сміття.

Щоправда «сміттєвий» тариф усе одно трансформується. Нова постанова Кабміну передбачає розподіл старого тарифу за вивезення твердих побутових відходів на кілька складових: за вивезення твердих, великогабаритних і ремонтних відходів, а також за захоронення. Тож у Рівному затвердили нові тарифи на вивезення трьох видів побутових відходів для обох підприємств, що надають цю послугу, – КАТП-1728 і компанії «Санком».

– Ці цифри згодом зведемо разом і отримаємо загальну, що увійде до квартплати, як вартість вивезення сміття, – прокоментував ситуацію міський голова Рівного Володимир Хомко. – Раніше все було в одному тарифі. Не думаю, що в підсумку вартість вивезення сміття значно збільшиться, навряд чи люди це помітять.

Ксенія БОЙКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.