Журнал "Україна"
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Економіка
  • Кримінал
  • Закордоном
  • Суспільство
  • Культура
  • Фото
  • Відео

Бюджет виживання

12.01.2012admin

Міська рада затвердила головний фінансовий документ із надією невдовзі його змінити

Найгірший міський бюджет за останні роки. Саме так характеризують бюджет Рівного на 2012 рік фінансисти й депутати, які його розробляли та приймали. Вони розповідають, що головна проблема – у недофінансуванні делегованих повноважень з держбюджету. Тож майже 35 мільйонів гривень, які могли б використати на ремонти, реконструкції, будівництво та розвиток міської інфраструктури, мусять пустити на зарплати бюджетникам та інші обов’язкові видатки. Про бюджет багато сперечалися, але минулого тижня його таки ухвалили.

Обговорення головного фінансового документа в сесійній залі тривало трохи більш як годину. До цього депутати встигли обговорити головний фінансовий документ міста у постійних комісіях. Щоправда, і на сесії все ще висловлювали свої зауваження. Деякі з них стосувалися розподілу вільних залишків, тобто бюджетних коштів, які не встигли ви¬тратити в 2011 році. Наприклад, голова освітянської комісії Світлана Богатирчук-Кривко запропонувала передбачити щонайменше три мільйони гривень на капітальні видатки для закладів освіти. Мовляв, це стратегічне питання, і на нього завжди не вистачає коштів, а освітянська галузь цього року профінансована чи не найгірше за останні роки. Міський голова запевнив, що кошти на ці потреби спробують знайти.

– Домовилися з губернатором, що область допоможе з добудовою ЗОШ № 14 (будівництво дитсадка – авт.), – прокоментував ситуацію Володимир Хомко. – Нам пообіцяли на це 1,5 мільйона гривень. Коли завершимо садок, займемося будинком культури. Вже відомо, що в держбюджеті запланована субвенція в чотири мільйони гривень на продовження реконструкції цього закладу.

Голова фракції «Батьківщина» Любомир Гладун поцікавився, чи не планують звільнень і скорочень у бюджетній сфері, адже зарплати для працівників заплановані лише на десять із половиною місяців.

Міський голова запевнив, що ніяких звільнень не планується, натомість висловив сподівання, що місто отримає з держбюджету кошти, яких бракує на виконання делегованих повноважень, у тому числі й на оплату праці бюджетників.

Чимало зауважень до бюджету мали представники фрак¬ції «Свобода». Зокрема, вони протестували проти виділення коштів на передплату газети міської ради для ветеранів та інвалідів, проти фінансування реконструкції центрального входу кладовища «Нове», проти будівництва автодороги на бульварі Хмельницького, вимагали припинити заміну парканів на вулиці Соборній. Депутати запропонували відправити документ на доопрацювання за участю міської громади.

Щоправда, більшість колег не підтримала ініціативу свободівців. Крім них за бюджет не голосувало лише кілька депутатів із фракції «Батьківщина». Загалом же 37 із 49 присутніх у залі депутатів бюджет підтримали, хоча погодилися, що документ буде коригуватися в майбутньому.

Наталія КОРКОШ

Мовою цифр

Доходи міського бюджету в 2012 році встановлені в сумі 756,980 мільйона гривень. Зокрема, очікується отримати понад 312 мільйонів гривень податку з доходів фізичних осіб (відрахування із зарплати), 47 мільйонів плати за землю, 4,6 мільйона збору за провадження окремих видів підприємницької діяльності, 4,8 мільйона – за оренду комунального майна. 2,7 мільйона гривень планують отримати від розміщення зовнішньої реклами.

Бюджет розвитку запланували в обсязі 25 мільйонів гривень. Очікується отримання 18,2 мільйона єдиного податку, 4,2 мільйона – від продажу землі, 1,150 – мільйона від відчуження комунального майна, 1,4 мільйона – від податку на нерухомість, який почне діяти з 1 липня 2012 року.

Видатки бюджету затверджені в сумі 756 973,227 тисячі гривень. У тому числі на держ¬управління – 29,3 млн грн, ос¬віту – 232,6 млн грн, на охорону здоров’я – 146,22 млн грн, на соцзахист – 199,13 млн грн, на культуру і мистецтво – 25,77 млн грн, на фізкультуру і спорт – 8,8 млн грн, на житлово-комунальне господарство – 24,1 млн грн.

КОМПЕТЕНТНИЙ КОМЕНТАР

Віктор ШУЛЬГА,
начальник управління бюджету і фінансів міськвиконкому:

– Бюджет міста прийнятий своєчасно. Він досить складний як за доходами, так і за видатками. Є надія на виконання доходної частини. Не вистачає коштів, щоб нарахувати всі видатки по делегованих повноваженнях. Не вистачає на зарплату в освіті й охороні здоров’я. Відповідну інформацію спрямували у Мінфін, то сподіваюся, що держава виділить гроші, яких бракує. Проте навіть у такому разі головним розпорядникам коштів потрібно оптимізувати свої витрати.

Що ж до бюджету розвитку, то він запланований у розмірі 29 мільйонів гривень. У тому числі 4 мільйони – це субвенція з держбюджету на реконструкцію міського будинку культури. Торік надходження з різних джерел до бюджету розвитку становили 44 мільйони гривень, нині ж маємо менше. Але ці кошти розподілені між галузями на пріоритетні об’єкти і потреби. Наприклад, такі як добудова ЗОШ №14, завершення реконструкції парку Молоді (Лебединка), ремонт спортивних майданчиків і шкіл.

Едуард ГАЛАЙЧУК,
голова постійної комісії Рівнеради з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю:

– Під час остаточного розгляду проекту бюджету на засіданні комісії було чимало запитань і доповнень. Зрештою за документ проголосували п’ятеро з шести присутніх депутатів. Ми доповнили проект такими зауваженнями: при розподілі вільних залишків коштів передбачити 100-150 тисяч гривень на комп’ютеризацію шкіл Рівного та на відзначення переможців міського конкурсу «Кращий вчитель року», 85 тисяч – на ремонт поліклінічного відділення дитячої міської лікарні, 400 тисяч – на міську програму профілактики злочинності на 2012-2013 роки.

Є питання й щодо бюджету розвитку. Можливо, надходження можна було б збільшити, тут мала б попрацювати податкова, наші управ¬ління і відділи.

Загалом можу сказати, що бюджет досить проблемний. Завдання, які держава поставила перед органами міс¬цевого самоврядування, не фінансуються в повному обсязі. Не вистачає майже 35 мільйонів гривень. Це нівелює роботу органів місцевого самоврядування. І така практика триває з року в рік, фінансове навантаження на бюджет досить серйозне і постійно зростає. Якщо вертикаль влади буде формуватися так жорстко, як в Росії, то ми дійдемо до того, що місцевого самоврядування не буде як такого. Потрібно звертатися до Верховної Ради, до законодавців із проханням про підтримку місцевого самоврядування. Якщо вже держава нам делегує повноваження, то хай би їх і фінансувала.

Похожие статьи

Андрій Боровик: «До мене звертаються виборці з багатьох округів»

05.04.2012admin

В бюджеті з’явилася «дірочка»

10.11.2011admin

Рішення Рівненської міської ради № 1548 Про бюджет міста Рівного на 2012 рік

26.01.2012admin

1 комментарий. Оставить новый

Nex
17.01.2012 12:05

Де ж тому бюджету у нашому нещасному провінційному містечку взятися, коли у Києві осідає 90 відсотків валового національного продукту. Там усім треба їсти не просто хліб і не просто з маслом, а з ікрою. А нам залишають черстві крихти сухарів зі свого барського столу.

Ответить

Добавить комментарий Отменить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Свежие записи

  • Вантажники Тернопіль — переїзд недорого
  • Команда адвокатів в Україні
  • Вантажники для переїзду
  • Как найти профессиональное детективное агентство?
  • STATUS VIZA – Иван Настюк отзыв про работу в Польше
  • Віктор Скаршевский: економіка падає, зростання немає
  • Харків стає українським
  • Як замовити міжкімнатні двері? Поради
  • Евакуатор Рівне, поради евакуації автомобіля
  • Як доглядати еустому? Поради з теплиці
  • Курс гривні — прогноз на листопад 2016 року
  • Компанія Грін-Агро в харчовій промисловості
  • Косметолог Рівне, природня краса та лікування шкіри
  • Видобуток вапна негашеного та його транспортування
  • Практика йоги, что нужно знать
  • Прогноз курсу гривні на жовтень — думки банкірів
  • Байден покарав президента Порошенко — Балашов
  • Электронный бу тахеометр — прибор для геодезии
  • Кіпр як країна для інвестицій та бізнесу
  • Могут ли дружить женщина и мужчина — психолог хмельницкий
Партнери в місті Тернопіль:
створення сайту в Тернополі, розробка сайтів Тернопіль за 1000 гривень.

Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.

  • Про нас
  • Контакти