Дитяче харчування в дитсадках: результати опитування батьків

Январь 10 11:59 2012

фото з інтернету

Психологічна група управління освіти провела опитування серед батьків дітей середніх і старших груп дитячих дошкільних закладів міста. Про його результати розповіла заступник міського голови Галина Кульчинська.
Анонімне опитування батьків з приводу харчування дітей у дитсадках виявило всі його хороші та погані сторони. Результати опитування допоможуть зробити акценти на головному, а керівництву закладів розділити відповідальність за це з колективами.
Отож загальні результати опитування засвідчили, що 61 відсоток батьків повністю задоволені якістю харчування в дитячому садочку, більше задоволені, ніж незадоволені – 30 відсотків, більше незадоволені, ніж задоволені – 5 відсотків, а повністю незадоволені 0,7 відсотка. Ще трохи більше як три відсотки не визначилися в цьому питанні.
У кожному садочку батьки висловлювали побажання давати дітям більше фруктів та овочів. Багато з них наголошували на тому, щоб зменшити кількість молочних страв, адже в дітей на них часто алергія. Побажання були і з приводу того, щоб урізноманітнити м’ясні страви та інше. Але головне з цих побажань – дати дітям таке харчування, яке б максимально забезпечило їхнє здоров’я.
Найбільше своє задоволення з приводу якості харчування дітей висловили батьки вихованців дитсадків №51 (93% опитаних), №37 (82%) , №12 і №14 (80%). А на запитання «Чи подобається вашій дитині харчування у дитсадку?» 88,6% батьків НВК №37 відповіли, що повністю задоволені, у дитсадку №7 таких батьків виявилося 77%, у №14 – 76%, а в №43 – 75%. Найбільший відсоток (3,8) повністю незадоволених якістю харчування – в дитсадку №23.
Результати опитування батьків будуть проаналізовані в кожному дитячому дошкільному закладі, бо їхні керівники ревно ставилися до кожної цифри.
Хоча на 12 гривень, які виділяються на денне харчування дітей у дитсадках (половину цієї суми платять батьки), не дуже урізноманітниш меню, проте завідувачки дитсадків, які мають великий досвід роботи, в кулуарах зауважували, що цієї суми достатньо, варто лише добре провести тендери на закупівлю продуктів, а також налагодити хороші контакти з постачальниками, аби вони давали доброякісні харчі.
Стосовно тендерів, то заступник начальника управління освіти Катерина Сичик розповіла керівникам закладів, що цьогоріч вони відбуваються прозоро, а ціни на продукти будуть не вищі від граничних, затверджених обласною адміністрацією.
Багато колективів дитсадків хотіли б мати самостійний баланс, тоді могли б укластися в якісне денне харчування дітей за 12 гривень. Але, як зауважила завідувачка дитсадка №44 Лідія Кузьмук, казначейство не «пропускає» тих бухгалтерів, які вони підібрали. На її думку, потрібно звернутися в Мінфін із пропозицією, щоб бухгалтер мав два-три роки досвіду роботи, але не досвіду роботи на керівній посаді.

Валентина ПОГОНСЬКА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.