Драконівські закони не такі страшні, як дехто думає

Декабрь 29 10:28 2011

Маленький ніжний пухнастий Кролик, який був господарем 2011 року, поступається місцем своєму антиподові – Дракону. Отже, готуймося до суворих порядків, які диктуватимуть нам ці велетенські зелені рептилії, котрі відомі своєю сваволею та жорсткістю завдяки усталеному словосполученню «драконівські закони». Чи й справді ці створіння такі страшні, як це здається? Про це наші кореспонденти розпитували самих драконів, тобто людей, котрі народилися в рік Дракона і яким у 2012-му стукне 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96 чи інша кратна дванадцяти кількість років. Ось що вони розповіли.

Рік Дракона не лякає рівнянина Ростислава Шикулу, викладача біології МЕГУ ім. С. Дем’янчука. Навпаки, біолог-мандрівник без проблем порозумівся з прототипом цього грізного знака – зеленою ігуаною з Південної Америки, подорожуючи по Амазонії.
– Весь страх полягає у незнанні й невизначеності, – пояснює Ростислав Шикула. – Рептилія тільки своєю гривкою нагадує дракона і намагається налякати своїм зовнішнім виглядом. Але насправді вона травоїдна і мирна, тож її можна не боятися. В азійських країнах її ще називають земляним чи деревним драконом (бо мешкає на деревах і харчується їхніми плодами). Ігуана маскується під гілку і може цілий день не рухатися. А коли береш її в руки і гладиш по бугристих лусочках, то це мимоволі заспокоює, попри страхітливий вигляд тваринки. Тож бажаю всім позитивного погляду на драконів і їхніх родичів у цей рік.

Анатолій ГУРСЬКИЙ, лікар-ендокринолог обласного ендокринологічного центру:

200 тисяч хворих пам’ятаю пальцями

Понад тридцять років свого життя я віддав медицині як лікар-ендокринолог. Працював завідувачем відділення, головним лікарем обласного ендокринологічного центру, нині – лікар-ендокринолог ендокринологічного відділення №2 , яким завідує моя донька Валентина Гурська. Вважаю, що досяг у житті всього, до чого прагнув. Став кандидатом медичних наук, отримав звання заслуженого лікаря України.

І все це – завдяки моїй цілеспрямованості та витривалості. Це головні риси, які властиві драконам, і я ними володію. Тільки після завершення однієї справи починаю іншу. Щоправда, це мені інколи шкодило в житті, але ніколи не падаю духом і з оптимізмом дивлюся в майбутнє.

Я завжди відкритий до людей, не заздрісний. Радію успіхам людини, особливо коли це пацієнт і в нього справи зі здоров’ям поліпшуються. А за свою трудову діяльність я пролікував понад 200 тисяч хворих. Розвинув у собі хорошу зорову пам’ять, інтуїцію й відчуття в руках. Пацієнтів пригадую не за прізвищем, а за діагнозом, пульпацією пальцями щитоподібної залози.

Як справжнього дракона, мене захоплюють небезпека, азарт. Тому люблю полювання, щоранку бігаю, щоб тримати себе в спортивній формі.

Іван ВІДНІЧУК, директор ЗОШ №28:

Від дракона у мене залізна воля

Я завдячую долі, що народився в рік Дракона, бо перейняв риси, притаманні цьому зеленому велетню, й зумів усе задумане втілити в життя. Якби не моя залізна воля, активність, вимогливість до себе й інших, не пропрацював би директором школи 18 років і не вивів би її в одну з кращих у місті.

Хто вперше приходить до школи або кому розповідають батьки, який тут порядок тримає директор, думають, що роблю це драконівськими методами. Насправді ж я керівник зі стійкою системою принципів, неординарним підходом до справи й творчим мисленням. Працюю так, що ніхто не бачить моєї праці, зате бачить результат.

Жити і тліти – не для мене. Я завжди повинен бути в пошуку, в розвитку власних ідей. Мабуть, завдяки цьому школа стала лауреатом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості «Золота фортуна», міського рейтингу популярності в номінації «Кращий навчальний заклад». Колектив пишається не лише хорошими учнями, але й спортсменами, учасниками художньої самодіяльності. Для них ми створили всі умови. Тому й слава про них лине не тільки в Рівному, але й в Україні.

Маю багато захоплень, але на одні терези ставлю природу й спорт. Біля школи з колективом виростив не просто парк, а справжній міні-ліс, в якому восени збираємо гриби, бо землю зі спорами завіз сюди з рідного Полісся.

Як справжнього дракона природа наділила мене чудовим здоров’ям і великою силою. Підтримую їх спортивними заняттями, пропагую культ здоров’я серед молоді. Але мою душу найбільше гріє те, що наші вихованці виходять зі школи з високим рівнем людських цінностей. А в рік Дракона хочу втілити в життя ще одну мрію – завершити будівництво актової зали.

Лариса ЗЕЛІНСЬКА, депутат Рівнеради, директор ПП «Лакофарба»:

Досягаю того, про що мрію

Наполегливість, цілеспрямованість, активність і відкритість – ось головні характеристики, якими наділив мене астрологічний покровитель року мого народження – Дракон. Колись, коли мала більше вільного часу, цікавилася гороскопами. Так, я справжній Дракон. І вміння добиватися свого – головна моя риса. Якщо ставлю собі якусь мету, завжди її досягаю. Ніколи не здаюся, не зупиняюся на півдорозі й не опускаю рук, навіть якщо не все виходить одразу. Шукаю шляхи і варіанти і зрештою досягаю того, про що мрію. Але я не злий, а добрий Дракон. Займаюся соціальними проектами. Що ж до очікувань на наступний рік, то сподіваюся, що він буде добрим для мене, хоч, може, й непростим. Дуже розраховую, що вдасться нарешті відкрити центр денного перебування для молодих людей з обмеженими можливостями, про який давно мрію. У цьому закладі молоді люди мали б можливість розвивати свої таланти і здібності, навчатися і зай­матися в гуртках, відчувати себе частиною суспільства.

Михайло Калитюк, начальник ДПІ в м.Рівне:

Моє слово – моє зобов’язання

Гороскопами не цікавлюсь, але не відкидаю їхнє право на існування. Якщо є таке вчення, і різні роки мають свою символіку, отже, в цьому щось є. Але я не шукаю такої інформації для себе і про себе, тому мені важко сказати, чи маю в характері риси дракона. Своїми головними рисами можу назвати цілеспрямованість, енергійність, відданість своїй справі. Вважаю, якщо берешся за щось, починаєш якусь роботу, маєш її обов’язково завершити. Близькі люди знають, що у мене є улюблена фраза: «моє слово – моє зобов’язання». Якщо вже пообіцяв, не можу відступити назад. Ламаючи всі перешкоди, йду до мети.

Якщо наступний рік – мій, сподіваюся, що все буде гаразд у родині: достаток, удача, успіх. У роботі, як завжди, очікую стабільності. Живу надією, що 2012 рік буде хоч трохи легшим у частині надходжень до бюджету, і розраховую на удачу.

Особливих подарунків не чекаю, може, діти чимось здивують. Адже свята планую провести з родиною.

Людмила ШЕЛЮК, директор Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету:

Сподіваюсь на благополуччя для своєї родини

Не дуже вірю гороскопам. Тільки нещодавно дізналася, що за східним гороскопом я – Дракон. Сестра сказала, що наступний рік – мій. Я народилася під сузір’ям Діви, то в мені є риси, характерні для цього знаку зодіаку.
А от щодо Дракона важко щось сказати. Кажуть, що люди, які народилися в рік Дракона, борці, напористі у всьому, добиваються багато чого у житті. Можу сказати, що мені притаманні такі риси: я ставлю перед собою мету і намагаюся її досягнути. Пам’ятаю, як після школи мріяла стати студенткою Київського національного університету імені Шевченка. Поступала два роки підряд. Мені казали покинути цю затію і залишитися навчатися в Рівному, але я таки домоглася свого. Навчалася там на факультеті історії, потім вступила в аспірантуру. Кажуть, нібито Дракони бувають нестриманими, але я собі такого не дозволяю. Адже займаю керівну посаду, а тому контролюю свої емоції. Звичайно, хотілося б, аби наступний рік сприяв мені у моїх починаннях. А ще сподіваюся на благополуччя для своєї родини, щоб усі були здорові. Торік наша сім’я поповнилась онуком Іванком. Бажаю, щоб у чоловіка, невістки, сина та всієї великої родини все було добре.

Жанна НАЗАРУК, директор ресторану «Колиба»:

Я щаслива жінка

Гороскопи не читаю, хоча про якісь загальні характеристики лю­дей, які народилися під тим чи іншим знаком східного чи західного гороскопу, знаю. Інколи Дракони бувають нестриманими. Це характерна риса для холериків, а оскільки відношу себе до цього типу людей, то і в мене трапляються такі моменти в житті. Втім, швидко і легко відхожу. Хотілося б, щоб у наступному році доля дарувала прекрасні моменти життя і дозволила здійснити все, що запланувала. Переконана, що тільки ставлячи перед собою цілі і досягаючи їх, можна рухатися вперед і не зупинятися на досягнутому. Тому я щаслива жінка, бо не тільки реалізовую себе у справі, а й маю трьох чудових дітей.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.