Буде так, як буде

Декабрь 29 12:45 2011

Але хто сказав, що не треба старатися, аби було краще?

Прогнози – справа невдячна, але їх усе ж роблять, бо людям завжди цікаво дізнатися, що там попереду. Особливо – на часовому зламі, як-от зараз, коли ми переходимо з одного року в інший і з острахом заглядаємо за межу вже звичного року Кролика, до якого встигли пристосуватися, у незвіданий рік Дракона. Що він із собою несе? Яке воно, наше драконяче завтра? Наші кореспонденти спробували заглянути за цю межу і розпитали у компетентних людей про те, яким вони бачать наступаючий рік.

Валютний

Гривня залишиться стабільною

Василь ВЛАСЕНКО, директор Рівненської філії ПАТ КБ «ПриватБанк»

Чергового витка кризи у 2012 році в Україні бути не повинно, а національна валюта упродовж року залишатиметься стабільною. Багато тепер говорять про чергову хвилю кризи. Звісно ж, економічні підстави для неї є. Бачимо, що відбувається в Європі. Але якщо візьмемо до уваги нашу українську політичну складову, зокрема майбутні вибори до Верховної Ради, то це унеможливлює кризові явища. І Нацбанк уже почав робити певні кроки в цьому напрямі. Я прогнозую, що не буде серйозних курсових коливань чи стрибків інфляції. Відхилення в курсі гривні до долара чи євро можуть бути, але не дуже суттєві. Багато хто з громадян непокоїться, що знову може бути введена заборона на повернення депозитів чи їх дострокову видачу, за­провадження інших обмежень на банківські операції. Але боятися не варто. Думаю, що Нацбанк не вдаватиметься до таких кардинальних кроків. Тому громадянам не варто панікувати і створювати ажіотаж довкола зняття коштів, розміщених у банках, бігти їх знімати і так далі. Такими кроками можна створити зайвий хаос у банківській системі.

Можливо, у 2012 році Нацбанк посилить вимоги до банків, щоб вони були більш універсальними і відповідали за свої зобов’язання. Навряд чи буде призупинено кредитування. Можливо, з’являться якісь обмеження по нерухомості. Що ж до автокредитування, то нині воно йде повним ходом у більшості банків, і ця тенденція збережеться. Те саме стосується і споживчого кредитування фізичних осіб.

Щодо депозитних програм, то й у цій сфері особливих змін не прогнозується. Населенню порадив би не гнатися за аж надто високими відсотками. Адже часто банки пропонують більші ставки тоді, коли потребують коштів. Краще скористатися пропозицією із середніми відсотками, а ще зважати на репутацію банку і досвід попередньої роботи з ним.

Зарплатний

2680 гривень – до такого рівня зросте середня зарплата

Микола КИРЕЯ, начальник управління економіки міста

Як і прогнозувало управління економіки міста, 2011 року середня заробітна плата в Рівному сягне рівня 2280 гривень, тобто зросте до позато­рішнього рівня на 12,9 відсотка. Хоча остаточних даних ще немає, та це вже простежується за показниками головного управління статистики в Рівненській області.

Які ж прогнози стосовно заробітків рівнян у 2012 році? Вони базуються на аналізі розвитку економіки міста в 2010 році, поточної соціально-економічної ситуації та основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку Рів­ненської області й України на 2012 рік.

Можна абсолютно достовірно передбачити, що в 2012 році, як і в 2011-му, номінальна середня заробітна плата рівнян зростатиме. Зростання, зокрема, ­очікується у працівників промисловості, транспорту та зв’язку, сфер послуг і бюджетної. Збільшення виплат у сфері послуг стане можливим завдяки проведенню в Україні Євро-2012 (зарплати можуть зрости в готельному бізнесі та в громадському харчуванні). Об’єктивним чинником зростання зарплат у працівників бюджетної сфери стане поетапне підвищення розміру мінімальної заробітної плати та проведення її індексації.

Взагалі ж у 2012 році середня зарплата у місті може зрости до 2680 гривень, що на 17,5 відсотка більше від очікуваного рівня 2011 року.

Зайнятість

Наполегливі роботу отримають

Іван ТКАЧУК, директор обласного центру зайнятості

З метою забезпечення соці­ального захисту незайнятих громадян у 2012 році в області передбачається працевлаштувати за сприяння служби зайнятості 27,5 тисячі осіб, із них на додаткові робочі місця, створені за рахунок надання дотацій роботодавцям, – 1,7 тисячі безробітних. Професійним навчанням (підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації) буде охоплено 9,7 тисячі безробітних, до оплачуваних громадських робіт передбачається залучити 10,2 тисячі незайнятих громадян.

Ціновий

Хоч і криза, витрачати будемо більше

Ігор ТИМОШЕНКО, начальник головного управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації

Бо до кризи вже адаптувалися. Незначного зростання роз­дрібної торгівлі і відновлення приватного будівництва очікують експерти у 2012 році. Кажуть, для цього є об’єктивні передумови. Мовляв, доходи населення хоч і не стрімко, але зростають, поступово відновлюється банківське кредитування. У 2012 році прогнозуємо зростання показників у всіх галузях. Зокрема, в легкій промисловості – за рахунок відновлення роботи рівненського льонокомбінату. Очікуємо зростання і в галузі виробництва будматері­алів і скловиробів, а також добувній промисловості. Цього року в області будували багато, але переважно за державні гроші: школи, об’єкти соціального призначення тощо. В 2012 році маємо сподівання на пожвавлення приватного будівництва та розраховуємо на те, що банківські установи пропонуватимуть іпотечні кредити. Що ж до індексу споживчих цін, то тут прогнозуємо зростання на 4%, це майже такий самий показник, як і в середньому по Україні. Передбачається зростання майже на 15% товарообігу.

Зважаючи на обвал цін на овочі, який був у 2011 році через великий врожай, у 2012 люди можуть посадити тих чи інших культур менше. Якщо говорити про борошно і хліб, то в цьому році врожай був непоганий. Є запаси. Якщо раптом виникне нестача, її можуть перекрити поставками з держрезерву. Є певні проблеми щодо м’ясних і молочних продуктів, але вони існують уже багато років. У 2012 році запроваджується механізм дотування продукції тваринництва, то сподіваємося, що ситуація виправиться. Соціально важливих продуктів в області вистачає.

Ми забезпечуємо себе своїми силами, завозимо продуктів не так і багато. Приміром олію, бо в нас немає соняшнику. Колись була проблема з манкою, бо в області не вирощують твердих сортів пшениці, з яких вона виготовляється. Але цю проблему вирішили. Звісно ж, коли ми говоримо про ціни, то не повинні забувати про зовнішні обставини, які впливають на ціноутворення, наприклад, здорожчання енергоносіїв чи збільшення тарифів. Але тут, на жаль, будь-які прогнози – марна справа, адже рішення приймаються в столиці.

Демографічний

У високосному році одружуються менше

Галина ДАВИДЮК, начальник міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану

Якщо проаналізувати рік 2011-й, який уже відходить в історію, то можна сказати, що наші торішні демографічні прогнози справдилися. За 11 місяців 2010 року було 3074 народження, а за той же час 2011-го – 3083. Спаду не відбулося, проте криза все-таки позначилася на плануванні сім’ї.

Молоде подружжя після реєстрації шлюбу здебільшого старається обзавестися дитиною, щоб сім’я була повноцінною. А ось поява другої дитини залежить уже від со­ціального статусу родини, допомоги держави. Є надія, що приріст населення в місті буде, адже до цього спонукають ви­плати, які надає держава при народженні дитини. Для сімей з невеликими доходами вони суттєві.

Проте позитивний прогноз на 2012 рік стосовно народжуваності давати боязко, адже це буде високосний рік. Одружується в такий рік у середньо­му на 300 пар менше, ніж у рік, який передує високосному. Якщо згадати минулий високосний рік, 2008-ий, то в ньому одружень було аж на 500 менше, ніж у попередньому.

Зате помітні позитивні тенденції стосовно смертей, які повинні б зберегтися у наступному році. У Рівному цього року померло на 200 осіб менше, ніж за 2010 рік.

Погодний

Зима буде теплою

«Календар виживання» склав народний синоптик із Дніпропетровська Валерій Некрасов. Він щомісяця виділяє дати, в які найбільш ймовірні природні катаклізми та стихійні лиха, аварії, травми і нещасні випадки, пише газета «Сегодня». За кількістю потенційно «аварійних» днів 2011 і 2012 роки вийшли приблизно схожими. Синоптик відзначає «день особливої небезпеки», коли можливі великі катаклізми та стихійні лиха – це 22 березня (у 2011-му було 23 березня, проте нічого страшного цього дня не відбулося, тільки померла актриса Елізабет Тейлор).

Леонід Горбань із Луганська зробив прогноз погоди взимку. Він стверджує, що нас очікують часті перепади температури, а до 11 січня снігу і морозу не побачимо.

Фахівці Гідрометцентру теж говорять про мінливу зиму, із частими відлигами і похолоданнями. «Снігового покриву, який би лежав усю зиму, не буде», –стверджує керівник служби Микола Кульбіда. – Можна розраховувати на теплу зиму. Ми припускаємо, що середня температура буде вищою від норми».

Модний

У моді – осучаснена класика

Руслана БІЛКОВСЬКА, директор ательє «Богема»

Відразу можу заспокоїти жінок: у новому сезоні гардероб кардинально змінювати не доведеться. Мода 2012 року – це тенденції минулих років, які зазнали деяких змін. Модельєри і стилісти стверджують, що джерелами модних ідей 2012 року є класика в сучасній інтерпретації, елементи ретро, а також деякі деталі з гардеробу чоловіків, що дуже полюбилися модницям (двобортна застібка і деяка агресія у стилі). А загалом пріоритет надається мінімалізму, вишуканості й жіночності.

На вершині моди – яскраві відтінки зеленого, синього, жовтого і золотого кольорів.

Малюнки тканин багаті на різноманітні принти, одним із яких є романтичний горошок. Шотландка – принт, який ніколи не виходить із моди, у цьому сезоні буде спостерігатися на сукнях, піджаках і брюках і, звичайно ж, на пальтах.

Популярними будуть яскраві кольорові брюки. Їх носять із дуже високими підборами. Верхня частина одягу не повинна бути яскравою, краще обрати нейтральні кольори – бежевий і тілесний.

У новому році в гардеробі кожної жінки має бути теплий плетений светр, який можна комфортно носити як з летючими спідницями довжиною до підлоги, так і з вузькими довгими спідницями, брюками. А ще варто мати білу сорочку класичного покрою (її можна оздобити брошкою), трикотажну сукню (вона має бути середньої довжини), завужені донизу брюки (їх варто поєднувати з хутряними безрукавками, класичними піджаками).

Доповнювати образ будь-якої жінки має сумка. У цьому році модними будуть класичні сумки середнього розміру з мінімумом оздоблення.

Астрологічний

Дракон любить людей рішучих і впевнених

Овен буде почуватися дуже непогано. Він може розраховувати на просування по службових сходах. Щоправда, це відбудеться за певних зусиль з його боку. Існує велика ймовірність нових зна­йомств, які будуть мати виняткове значення для успіху в справах. Зірки радять Овнам уникати ризикованих фінансових операцій. Щодо грошей, то найкритичнішими будуть листопад-грудень, успішними – квітень-травень. Перспектива в особистому житті абсолютно позитивна.

Телець може розраховувати на задовільний стан здоров’я за умови систематичного контролю за ним. Уникайте застіль! Тельцям можливо доведеться змінити сферу діяльності. З фінансами будьте пильні в червні і грудні, ймовірні  незаплановані доходи. У новому році Тельцям доведеться бути арбітром у неоднозначних ситуаціях між родичами.

Близнятам варто потурбуватися про здоров’я. у квітні або травні можна очікувати підйому на сходинку в службовій ієрархії. Не забувайте контролювати свої емоції, оскільки існує ймовірність зіпсувати взаємини в колективі, де працюєте. Близнят очікує фінансова стабільність, в особистому житті сварки і примирення будуть чергуватися.

Раки зуміють легко справлятися з «наслідками» зас­тіль, корпоративів і т. п. Не нервуйте через дрібниці. Першу половину року Раки будуть упевнено рухатися до професійної вершини, а в другій – насолоджуватися відчуттям від її підкорення. Фінансова стабільність зробить життя приємним. А от романтики буде мало.

Леву доведеться працювати до перевтоми і аж до стресу. До певного моменту резерву здоров’я вистачить, але восени може настати виснаження. Зірки пророкують кар’єрний зліт у другій половині року. Усі фінансові проблеми доведеться вирішувати самотужки. Будьте особливо уважними з грошима у серпні. Увага протилежної статі вам гарантова протягом усього року.

Діві варто пос­тійно пам’ятати про своє здоров’я. На неї очікують зміни у професійній сфері. Що не станеться, все буде на краще, але не варто забувати, що під лежачий камінь вода не потече. Відчувати матеріальні труднощі вам навряд чи доведеться. Навіть придбання автомобіля або дачі «по плечу».  З близькими не все буде гладко.

Терези на здоров’я не нарікатимуть. У професійному плані їм доведеться вирішувати неординарні завдання, але з будь-яких складних ситуацій вони вийдуть із честю. Приймаючи фінансові рішення, прислухайтеся до внутрішнього голосу. Особливо в листопаді. В особистому житті лідерство вам не загрожує.

Скорпіонам зірки радять час від часу робити розвантажувальні дні і споживати багату вітамінами їжу. На успіх у професійній сфері можуть розраховувати лише представники творчих професій. Решті доведеться задовольнятись одноманітними сірими буднями. З точки зору фінансів рік буде вдалим. Скорпіони матимуть величезний успіх у протилежної статі.

Стрільців зірки попереджають:  якщо не будете займатися собою, то влітку матимете проблеми зі здоров’ям. Можете сподіватися на просування по службових сходах. Є перспектива регулярних доходів. В особистому житті слід пам’ятати, що стосунки з протилежною статтю бувають дуже крихкими.

Козерогів фізичне здоров’я не підведе, зате психологічний стан не завжди влаштовуватимете. Причина – надмірно переймаєтесь роботою, а все добре в міру. Початок літа принесе кардинальні позитивні зміни у професійних справах. Щодо грошей, то варто дотримуватися звичних для Козерогів принципів економності, планування, порядку. До своєї половинки проявіть максимум терпіння і розуміння.

Водоліям турбота про здоров’я буде актуальною завжди. У новий рік представники цього знаку увійдуть з певним базисом, і на ньому будуть далі будувати свою кар’­єру. Зірки радять не боятися креативу, неординарності в рішеннях і кардинально нових методів. У фінансових питаннях розраховуйте на стабільність. Особливо вдалими стануть березень і листопад. У справах сердечних Водолії матимуть змінний успіх.

Рибам навряд чи вдасться уникнути стресів, апатії, загострень хронічних захворювань. До кінця року здоров’я поступово нормалізується. Тим більше що у професійній сфері пожинатимете плоди минулого року, коли надзвичайно багато працювали. І з фінансами все буде в порядку. Хоча розслаблятися не варто. Особистим життям теж будете задоволені.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.