Заява про наміри

Декабрь 28 11:57 2011

1. Інвестор (замовник): КП РМР «Теплотранссервіс».

Поштова адреса: 33027, м. Рівне, вул. Данила Галицького, 27.

2. Місцерозташування майданчиків (трас) будівництва (варіанти):

м. Рівне, вул. Будівельників, 8 – прибудова до існуючої котельні для розміщення основного обладнання, що проектується (теплові насоси та когенераційні установки);

м. Рівне, вул. Будівельників, 7 – встановлення системи утилізації низькопотенційного тепла стічних вод (усереднювальна місткість із вмонтованим трубним пучком або теплообмінники спірального типу). Варіанти систем будуть розглянуті в ТЕО.

3. Характеристика діяльності (об’єкта):

модернізація системи тепло- та електрогенерації газової котельні за рахунок впровадження когенераційної установки і теплового насоса. Концепція передбачає установку системи утилізації низькопотенційного тепла стічних вод на території РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», прокладення системи трубопроводів первинного контуру теплового насоса між станцією КНС за адресою м. Рівне, вул. Будівельників, 7 і котельнею КНС за адресою м. Рівне, вул. Будівельників, 8. На території існуючої котельні передбачається добудова приміщення з встановленням основного обладнання: теплових насосів і когенераційних установок) та допоміжного – трансформаторної підстанції, циркуляційних насосів, теплообмінників і систем автоматизації та КВП.

Проектована діяльність належить до «Переліку видів діяльності, що становлять підвищену еколо­гічну небезпеку» згідно з постановою КМУ від 27 липня 1995 р. №554 (пп. 10, 20) та стосується виробництва електроенергії і тепла на базі органічного палива та будівництва каналізаційних систем і очисних споруд.

4. Соціально-економічна необхідність планованої діяльності: підвищення енергоефективності Рівненської обл.; зменшення споживання природного газу, мінімізації викидів СО2 в атмосферу, підвищення екологічної ситуації в регіоні.

5. Потреба в ресурсах при бу­дівництві та експлуатації:

земельних – орієнтовні потреби у відведенні землі в постійне і тимчасове використання становлять:

близько 400 м2 на території РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» (установка системи утилізації низькопотенційного тепла стічних вод). Варіанти будуть розглянуті в ТЕО;

близько 500 м2 на території КП РМР «Теплотранссервіс» (установка основного обладнання);

енергетичних:

потреби в електроенергії 29 400 тис. кВт*год/рік (при експлуатації) обладнання, що проектується, забезпечуються когенераційною установкою в основному робочому режимі та додатковим вводом від основного постачальника електричної енергії, до якого під’єднана існуюча котельня (у разі планових ремонтів або аварійної ситуації) та основним вводом існуючої котельні (при будівництві);

потреби в природному газі 7,56 млн м3/рік (при експлуатації) – додатковим вводом від газорозпо­дільного пункту існуючої котельні;

потреби у сировинних, трудових та інших ресурсах визначатимуться в проектній документації.

6. Транспортне забезпечення при будівництві – власний або орендований вантажний транспорт для перевезення працівників, матеріалів та обладнання; при експлуатації – не передбачається.

7. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за варіантами: земельні ресурси та ґрунти – раціональне використання території землевідведення, повторне використання родючого шару ґрунту; в цілому ж проект обумовлює зниження екологічного ризику, зменшення споживання природного газу і передбачає використання альтернативних джерел енергії.

8. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за варіантами: для виконання про­ектних рішень використовуються наявні інженерні мережі КП РМР «Теплотранссервіс», додатково прокладається система трубопроводів первинного контуру теплового насоса. Підготовка території до будівництва здійснюється відповідно до вимог нормативно-правових актів.

9. Можливі впливи планованої діяльності (при будівництві й експлуатації) на навколишнє середовище:

  • клімат і мікроклімат: не впливає;
  • повітряне: впливає позитивно, відбувається зменшення викидів оксидів азоту та вуглецю; негативний – при будівництві об’єкта, вплив короткочасний;
  • водне: впливає в межах дозволених рівнів;
  • ґрунт: впливає при будівництві, вплив компенсований;
  • навколишнє соціальне середовище (населення): впливає позитивно;
  • навколишнє техногенне середовище: не впливає;
  • рослинний і тваринний світ: можливий при будівництві, вплив короткочасний;
  • на заповідні об’єкти: не впливає.

10. Відходи виробництва і можливість їх повторного використання, утилізації, знешкодження або безпечного захоронення: будівельні відходи – передбачається утилізація або поховання.

11. Обсяг виконання ОВНС: в повному обсязі, відповідно до ДБН А.2.2-1-2003 п. 1.7.

12. Участь громадськості: вимагається, питання реконструкції котельні і матеріали ТЕО будуть розглянуті на зборах для всіх заці­кавлених сторін, для чого «Заява про наміри» опубліковується в місцевій пресі. Громадські слухання з приводу проектованої діяльності будуть проведені через місяць після оприлюднення заяв. Місце та час проведення громадських слухань буде повідомлене додатково.

Ознайомитися з матеріалами проекту ОВНС, надати запитання та пропозиції можна за адресою замовника – КП РМР «Теплотранс­сервіс»,  33027, м. Рівне, вул. Данила Галицького, 27, тел. 0 (362)
28-55-57.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.