Науковці хочуть контролювати викиди

Декабрь 27 15:53 2011

До сміттєпереробного заводу екологи зауважень не мають

Європейський досвід переробки сміття вивчали в польському місті Кельце рівненські науковці. Про свої враження від поїздки сьогодні розповіли журналістам.
Вчені ознайомилися з механізмом переробки побутових відходів, що схожий на той, який планують запровадити в Рівному. Вони побували на цементному заводі і пересвідчилися, що використання альтернативного палива, яке роблять з побутових відходів, може бути безпечним. Вчені переконані, що цей досвід можна застосувати і в Рівному.
– Ми здійснили екологічну громадську експертизу проекту сміттєпереробного підприємства, що будується в Рівному, – розповів завідувач кафедри екології НУВГП, доктор сільськогосподарських наук Микола Клименко. – Зауважень до нього не мали. Тепер важливо зробити таку ж експертизу і другої частини цього проекту, тобто використання альтернативного палива цементним заводом. Будемо пропонувати встановити там автоматизовану систему контролю за викидами. І рекомендуємо власнику чи керівнику підприємства постійно інформувати населення про те, чи є перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин у викидах. За таких умов можливо мати об’єктивну інформацію про роботу заводу. У випадку перевищення концентрації шкідливих речовин будемо наполягати, щоб підприємство вдосконалило систему очистки. Щоб так було громада, науковці мають об’єднати зусилля і бути в курсі подій, щоб контролювати рівень викидів. Тоді ми матимемо нормальне вирішення екологічних проблем.

Наталія КОРКОШ

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.