Система спрощена, а розібратися складно

Декабрь 22 08:57 2011

Поповнили знання зі спрощеної системи оподаткування під час «гарячої лінії», яка відбулася в редакції нашої газети з начальником відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м. Рівне Іриною МАТВІЙЧУК. ­Протягом години вона дала вичерпні відповіді чотирнадцятьом підприємцям і бухгалтерам про те, що їх чекає в 2012 році в питаннях застосування нових умов спрощеної системи оподаткування. Найбільш поширені питання публікуємо сьогодні в нашій газеті.

– У який термін треба подати заяву для переходу з наступного року на єдиний податок і коли приватному підприємцю треба сплатити суму податку?

– Заяви про перехід на єдиний податок у 2012 році будуть прийматися до 25 січня. А суму єдиного податку за січень необхідно сплатити до 20 січня.

– За якими правилами працюватимуть «риночники», адже з нового року втратить чинність Декрет Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян», яким передбачено сплату фіксованого податку?

– Використовувати спрощену систему зможе більшість самозайнятих осіб, які торгують на ринках, надають побутові послуги населенню та мають доходи до 150 тисяч гривень і при цьому не використовують працю найманих працівників. Розмір податку для таких платників не змінився і становитиме від одного до десяти відсотків мінімальної заробітної плати.

– Що можете сказати стосовно процедури отримання свідоцтва платника єдиного податку в 2012 році, адже часу залишилось обмаль?

– Свідоцтва про сплату єдиного податку і патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік дійсні до отримання нового свідоцтва, виданого за новими правилами, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.

Суб’єкти господарювання можуть не хвилюватися, що не встигнуть скористатися правом бути платниками єдиного податку в наступному році. Заяву до податкової інспекції вони можуть подати не пізніше ніж 25 січня 2012 року.

– Яку ставку єдиного податку треба сплатити, якщо підприємець планує здійснювати декілька видів діяльності?

– У цьому разі буде застосовуватися максимальний розмір ставки єдиного податку.

– Чи знято обмеження на включення до складу витрат підприємства, яке перебуває на загальній системі оподаткування, витрат, понесених у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у фізичної особи-підприємця, який є платником єдиного податку? З якого часу діятиме ця норма?

– Починаючи з 1 січня 2012 року суб’єктам господарювання, які перебувають на загальній системі оподаткування, до складу витрат дозволено включати ви­трати, понесені у зв’язку з при­дбанням у фізичних осіб-під­приємців, платників єдиного податку третьої групи, товарів (робіт, послуг), матеріальних і нематеріальних активів, а також вироблених та/або проданих товарів платниками єдиного податку другої групи.

Діятиме заборона на включення до складу витрат, понесених у зв’язку з придбанням товарів та побутових послуг у платників єдиного податку першої групи та придбанням послуг, у тому числі побутових, у платників єдиного податку другої групи.

– Чи може юридична особа – платник єдиного податку перебувати на спрощеній системі оподаткування у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість?

– Так, але за певних умов. У разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу, платник єдиного податку зобов’язаний перейти на сплату єдиного податку за ставкою в розмірі 5 відсотків або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому платник податку на додану вартість анулював реєстрацію.

– Чи можуть фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку за час відпустки або хвороби не сплачувати єдиний податок?

– Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.