Перенаселені кімнати й ліжка-«пенсіонери»

Декабрь 22 09:56 2011

– така  реальність багатьох студентських гуртожитків, отримати місця в яких студенти все ж мають за щастя

Гуртожитки – невід’ємна частина студентського життя. Молодь тут дорослішає набагато швидше, ніж удома. З одного боку – це дружні посиденьки, спільне навчання, спілкування із сусідами.  З іншого – спільні кухня та туалети, проблеми з гарячою водою, комендантська година. В яких умовах живуть студенти рівненських гуртожитків, дізнавався наш кореспондент.

На території Рівного працює 10 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Лише три з них надають своїм студентам місця в гуртожитках. Це – Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука (МЕГУ), Рів­ненський державний гуманітарний університет (РДГУ) та Національний університет водного господарства та природокористування (НУВГП).

Спеціалісти Рівненської міської санітарно-епідеміологічної станції в серпні-жовтні цього року провели планові перевірки санітарного стану гуртожитків вищих навчальних закладів Рівного.

– За пропозиціями міської СЕС щорічно проводяться поточні ремонти місць загального користування в усіх гуртожитках. Цього року зробили капітальні ремонти в душових (гуртожиток №4 НУВГП, частково – гуртожиток №7 НУВГП, гуртожиток №5 РДГУ), закупили частину нових меблів, матраців, електроплит, холодильників (для гуртожитків НУВГП та РДГУ), – розпо­віла лікар-гігієніст відділення комунальної гігієни Світлана Боднар. – Частина гуртожитків НУВГП та РДГУ має автоматичні пральні машини, якими може скористатися кожен мешканець-студент. Майже у всіх гуртожитках НУВГП та РДГУ обладнані зали для відпочинку (з телевізорами та музичними центрами), кімнати для навчання та спортивні зали. Гуртожитки №2 і №5 НУВГП та №6 і №7 РДГУ кілька років поспіль займають перші  місця в огляді-конкурсі на краще облаштування студентського гуртожитку.

Але й без проблем, звичайно, не обходиться. Це, наприклад, перенаселення житлових кімнат у гуртожитках №4-7 РДГУ та МЕГУ, де у кімнатах на 18 квадратних метрів проживають по 4-5 осіб при нормі – не більш як трьох.

– Гуртожиток МЕГУ, що на Фабричній,12-б, не має необхідних приміщень (кімнат для прання, сушіння та прасування білизни, для зберігання чистої білизни та м’якого інвентарю). Не всі студенти достатньо забезпечені меблями (не вистачає приліжкових тумб, стільців, великий відсоток ліжок у використанні ще з 80-х років минулого століття). На кухнях недостатня кількість електроплит. Кухні не укомплектовані твердим інвентарем (настінними та пристінними шафами для посуду, стільцями), а в деяких місцях (гуртожиток МЕГУ на Фабричній,12-б) допускається влаштування спільного для чоловіків та жінок санвузла, – резюмує Світлана Боднар. – Майже у всіх гуртожитках є душові, які працюють за погодженими зі студентами графіками. А в гуртожитку МЕГУ на Студентській, 14 нема проточної гарячої води, що в умовах перенаселення є навіть небезпечним.

Міська СЕС надала пропозиції щодо усунення цих проблем. За невиконання рекомендацій СЕС у цьому році склали три протоколи на відповідальних осіб (комендантів гуртожитків і директора студентського містечка).

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.